KAFKASYA HABER

TRABZON’DA ÖĞRENCİLER ARSİN’DE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI

TRABZON’DA ÖĞRENCİLER ARSİN’DE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI
93 views
11 Kasım 2022 - 12:33

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Trabzon AB Bilgi Merkezi tarafından KTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, KTÜ AB Kulübü, KTÜ Uluslararası İlişkiler Kulübü ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile “EU Beach Clean Up” etkinlikleri kapsamında Arsin Sahilinde çevre temizliği yapıldı.
Hayati Akbaş
TRABZON-Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Trabzon AB Bilgi Merkezi tarafından KTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü, KTÜ AB Kulübü, KTÜ Uluslararası İlişkiler Kulübü ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile “EU Beach Clean Up” etkinlikleri kapsamında Arsin Sahilinde çevre temizliği yapıldı.
Organizasyon kapsamında Arsin Ortaokulundan ve KTÜ’den bir araya gelen öğrenciler Arsin Sahil Parkı’nda toplandı. TTSO Trabzon AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Yakup Karbuz, “Bu etkinlik sayesinde iklimin daha da fazla değişmemesi adına kendimizi nasıl değiştirebileceğimize odaklanacağız. Plastik atıkları azaltmaktan daha yeşil ulaşım seçeneklerini kullanmaya, doğru tüketim tercihleri yapmaktan, çevre dostu eşya almaya kadar dünyamızı korumak için yapabileceğimiz sayısız şey var. Burada sahilimizi temizleyerek hem bir farkındalık yaratacağız hem de hemşerilerimize çevremize karşı daha duyarlı olmalarına yönelik bir mesaj vermiş olacağız” dedi.
Etkinlik kapsamında sahil parkını ve deniz kenarını temizleyen gençler, “Çok az kirlilik var sanıyorduk ama on dakikada 15 çöp torbası doldurduk. Hepimizin yaşadığımız yere karşı daha duyarlı olması şart. Daha temiz bir çevre için derhal harekete geçmeliyiz” ifadesini kullandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -