KAFKASYA HABER

ARTVİN GÜNLERİNE ARTVİN BELEDİYESİ VE HOPA TSO’DA STAND AÇTI,

ARTVİN GÜNLERİNE ARTVİN BELEDİYESİ VE HOPA TSO’DA STAND AÇTI,
59 views
25 Kasım 2022 - 13:37

Artvin Belediyesi ve Hopa TSO’da, Artvin Dernekler Federasyonu tarafından İstanbul Maltepe’de düzenlenen Artvin Tanıtım günlerinde yerlerini aldılar.
Hayati Akbaş
ARTVİN- Artvin Belediyesi olarak, Artvin Dernekler Federasyonu tarafından İstanbul Maltepe’de düzenlenen Artvin Tanıtım günlerinde yerini aldı.
Artvin’in kültürünü, gastronomisini ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla Artvin Dernekler Federasyonu tarafından İstanbul Maltepe’de 24-27 Kasım tarihlerinde düzenlenen Artvin Tanıtım günlerinin açılışı gerçekleştirilen törenle yapıldı.
Artvin Günleri’nde Stant açan Artvin Belediyesi; projeleri, şehrin turistlik yerlerini tanıtarak, Artvin’in yöresel tatları ve ARGE aşamasında olan biberli, az biberli, Artvin Balı ve Çam Kozalak Marmelatlı ‘Artvin Çikolatası’ ilk kez Artvin Tanıtım Günlerinde yurttaşlara ikram edildi.
Artvin Günlerinin açılışında konuşan Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, “Sadece Artvinlilere değil bütün hemşehri derneklerine böyle bir yer tahsis ettiği için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ediyorum. Bu organizasyonu hazırlayan ARDEF’e ve Artvinlilerin kolektif olarak toplumsal yaptığı her etkinliğe katılan İsmet Acar’a da teşekkür ediyorum.
Sizleri de hemşehri turizmini geliştirmek için yılda 1-2 Artvin’e bekliyorum. İyi ki varsınız İyi ki Artvinlisiniz.’ dedi.
Konuşmaların ardından kesilen kurdele ile ‘Artvin Tanıtım Günlerinin’ açılışı gerçekleştirildi.
Fuar açılışına; CHP YDK Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamza Çebi, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Borçka Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Şavşat Belediye Nihat Acar, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu, İş İnsanı İsmet Acar, İBB Başkan Danışmanı Bülent Akköse, ARDEF Başkanı Hakan Bekar, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Yardımcısı Cem Koçtürk, Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda, Siyasi parti ve STK Temsilcileri ile çok sayıda Artvinliler katıldı.
İSTANBUL’DA ‘ARTVİN GÜNLERİ’NE HOPA TSO’DA YERİNİ ALDI
24-27 Kasım tarihlerinde düzenlenen ‘Artvin günleri‘ İstanbul Maltepe Sahili etkinlik alanında başladı.
Etkinliğe Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demircioğlu ve Meclis Başkan Yardımcısı Fatih Terbıyık katıldı. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından açılan stantta Likapa Temsilcisi Uğur Karabacak ve Hopa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Neziha Topaloğlu ve Yönetimi yöresel ürünlerin tanıtımını yaptı.
Artvin Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hakan Bekar öncülüğünde düzenlenen organizasyonda coğrafi işaret tescili alan yöresel ürünlerden Hopa Hamsili Ekmeği ve Hopa Laz Böreği ile yöresel ürünler likapa görücüye çıktı.
Hopa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından açılan standa eğitim, siyaset, ticaret dünyasından birçok Artvinli ilk günden yoğun ilgi gösterdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -