KAFKASYA HABER

Prof. Dr. Şaban Şimşek’ten İngilizce’ ’göz Hastalıkları Cep Kitabı’’

Prof. Dr. Şaban Şimşek’ten İngilizce’ ’göz Hastalıkları Cep Kitabı’’
74 views
05 Ocak 2023 - 14:19

RTEÜ’de Tıp Fakültesinde Yönetim Tarafından Beğenilmeyerek İstanbul’a Gönderilen Rizeli Prof.Dr. Şaban Şimşek Türkiye’de Bir Numara Göz Hastalıkları Uzmanı

 

İsmet Kösoğlu

RTEÜ Tıp Fakültesinin eski Dekanı Prof.Dr. Şaban Şimşek Göz Hastalıkları konusunda çok önemli bir kitabını İngilizce olarak yayınladı.

Rize RTEÜ Araştırma ve Tıp Fakültesine Dekan olarak bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan yaptığı başarılı çalışmalarla kısa sürede dikkat çeken Rizeli Prof.Dr. Şaban Şimşek uzmanı olduğu Göz konusunda önemli bir eserini İngilizce olarak Tıp dünyasına kavuşturdu. Birçok yayınlanmış kitabı bulunan Prof.Dr. Şaban Şimşek kitabı hakkında’’ Çok mutluyum. Bu yaşta bir çocuğum daha oldu. İngilizce “Göz Hastalıkları Cep Kitabımız”. Uluslararası Tıp Fakültesi de olan SBÜ tarafından basıldı. Ben mutlu olmayayım da kim olsun’’ dedi.

İngilizce olarak yayınladığı ‘’Göz Hastalıkları Cep Kitabımız’ ’kitabıyla Tıpta Göz alanında önemli bir katkıda bulunan Göz Hastalıkları uzmanı Prof.Dr. Şaban Şimşek RTEÜ Araştırma Hastanesi Tıp Fakültesine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Dekan olarak atanmıştı. Eğitime çok uygun projesiyle başlattığı yeni bir Tıp Fakültesi binası projesi Ankara’dan onay almasına rağmen Rize’deki siyasetçi ve yerel yöneticiler tarafından engellenmişti.2017 de yapılması için çalışma yapan Dekan Şimşek’in yeni Hastane ve Tıp Fakültesi binası 5 yıldır gerçekleşmedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -