KAFKASYA HABER

ARTVİN MARKA ÜRÜNLER MAĞAZALARI 190 YERLİ TEDARİKÇİYE ULAŞTI

ARTVİN MARKA ÜRÜNLER MAĞAZALARI 190 YERLİ TEDARİKÇİYE ULAŞTI
49 views
15 Ocak 2023 - 15:35

Artvin İl Özel İdaresi bünyesinde yer alan, Artvin’in gastronomi, kültür, doğa ve günlük yaşamına ait yöresel ve el yapımı ürünlerinin satışa sunulduğu Marka Ürünler Mağazaları, yerli ürün tedarikçi sayısını 190’a çıkardı.
Hayati Akbaş
ARTVİN-Artvin İl Özel İdaresi bünyesinde yer alan, Artvin’in gastronomi, kültür, doğa ve günlük yaşamına ait yöresel ve el yapımı ürünlerinin satışa sunulduğu Marka Ürünler Mağazaları, yerli ürün tedarikçi sayısını 190’a çıkardı.
Tamamı Artvin’de, yerli tedarikçilerin el becerileri ve emekleriyle üretilen bal, sirke, zeytinyağı, kurutulmuş hurma, bez bebek gibi birçok el yapımı ve yöresel ürün, Rize – Artvin Havaalanı ve Sarp Sınır Kapısı gibi konumlar olmak üzere 6 şube ve 21 satış noktasında sergileniyor.
Ayrıca Marka Mağazalarda sergilenen ürünler arasında yöresel gıda ürünlerinden el örgü ürünlerine, ahşap hediyeliklerden ev dekorasyonuna birçok farklı alanda 622 ürün yer alıyor.
2019 yılında Artvin Valiliği tarafından “Şehir Markalaşma Projesi” adı altında “Artvin Artık Bir Marka” sloganı ile başlayan çalışmalar bugün, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın da verdiği kırsal kalkınma destekleri ile 622 ürün çeşidine sahip, 182 adet üründe marka tescilini almış, 7 adet ürün için onay sürecini bekleyen, biri Rize-Artvin Havalimanı olmak üzere 6 şubesi ve 21 satış noktası bulunan, 190 yerli tedarikçinin el becerileriyle şehrin tarihi, kültürel ve doğal değerlerini yansıttığı ürünlerin kendi yerini bulduğu “Artvin Marka Mağazalarına” dönüştü.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN