KAFKASYA HABER

Karakoyun: Bağlantı Yolları Yapılmayan Ovit Tüneli Ticareti Sekteye Uğratıyor

Karakoyun: Bağlantı Yolları Yapılmayan Ovit Tüneli Ticareti Sekteye Uğratıyor
63 views
15 Ocak 2023 - 16:44

ASKON Rize Şube Başkanı Recep Ali Karakoyun, 4,5 yıl önce hizmete girmesine rağmen bağlantı yolları tamamlanmayan Ovit Tünelinin arıcıların yolu olmaktan öteye gidemediğini ve Karadeniz-GAP buluşmasının gerçekleştirilemediğini kaydetti.

Osmanlı İmparatorluğu’nun 1880 Kalkınma Planı’nda yer alan Ovit Tüneli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 13 Haziran 2018’de hizmete açıldı. Ovit Tüneli yaklaşık 5 yıl önce hizmete girmesine rağmen bağlantı yolları yapılmazken, Trabzon-Gümüşhane karayolu üzerinde yapımı süren Yeni Zigana Tünelinin asfaltlama ve elektro mekanik çalışmalarının yüzde 90’ının, bağlantı yollarının ise yüzde 93’ünün tamamlanması son 2 Ulaştırma ve Altyapı Bakanının Trabzonlu olması ve Ovit’i geri bırakarak önce memleketim demeleri dolayısıyla Ovit’in Trabzon siyasetine yenik düştüğü defalarca eleştiri konusu olmuştu.

 

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Rize Şube Başkanı Recep Ali Karakoyun da Ovit Tünelinin yaklaşık 5 yıl önce tamamlanmasına rağmen bağlantı yollarının yapılmayışı nedeniyle tünelin yapılış amacının çok uzağında kaldığını ve ticaretin sekteye uğramaması için bağlantı yollarının ivedilikle yapılması gereken Ovit Tünelinin sadece arıcıların kullandığı bir yol haline geldiğini kaydetti. ASKON Rize Şube Başkanı Karakoyun, Yeni Zigana Tünelinin tüm bağlantı yollarının yapılması ve 2023 yılının Nisan ayında hizmete girmesinin planlanmasından dolayı da yetkilileri gönülden tebrik etti

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN