KAFKASYA HABER

ARTVİN’DE COĞRAFİ İŞARETLİ PUÇUKO’NUN DENETİMLERİ YAPILDI

ARTVİN’DE COĞRAFİ İŞARETLİ PUÇUKO’NUN DENETİMLERİ YAPILDI
79 views
20 Ocak 2023 - 13:02

Artvin Mutfağının Coğrafi İşaretli Yemeği olan Puçuko’nun denetimleri yapıldı.
Hayati Akbaş
ARTVİN-Artvin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2017 yılında tescili yapılmış olan mahreç işareti almaya hak kazanan coğrafi işaretli ürün Puçuko’nun bu yıl denetlendi.
Artvin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2017 yılında Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillenen Puçuko ürünü her yıl olduğu gibi bu yılda hem satan hem de yemeği yapan şirketler denetlendi.
Denetleme yetkili olan Tarım İl Müdürlünden Gıda Mühendisi Seda Ufuk, Artvin Ticaret ve Sanayi Odasından geçtiğimiz günlerde Ticaret Bakanlığı tarafından Ticaret Sicil Müdür Yardımcılığına atanan Canseli Şentürk ve Artvin Belediyesinden Zabıta Memuru Özkan Demirci tarafından denetlendi.
Denetlemede Artvin’de Puçuko ürününü satan ve yemeğini yapan firmalara bakıldı. İlimizde hizmet veren Hanımeli Mutfağı olarak geçen senede denetimden geçen Neslihan Karahan, bu sende tam not aldı.
Denetleme esasında ürünün içeriği tarifnamesi teknik şartları hijyeni coğrafi işaret amblem kullanımı ürün sunumu ve paketlenmesine bakıldı.
Diğer denetlemeden geçen firmalar ürünü tedarik eden ve satan üretici sahipleri ne gidildi. Yine ilimizde hizmet veren Yusufeli Şarküteri ve Berta Şarküteri denetlemeden geçerek 2023 yılı coğrafi işaret denetlemesi tamamlanmış oldu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -