KAFKASYA HABER

CHP liderinden Erdoğan’ın adaylığı için net sözler: Kilitlenmiyoruz

CHP liderinden Erdoğan’ın adaylığı için net sözler: Kilitlenmiyoruz
32 views
23 Ocak 2023 - 12:39

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önümüzdeki seçim için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı.

 

CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu, önümüzdeki seçim için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aday olup olmayacağına dair her hangi bir tartışmanın içinde olmayacaklarına işaret etti.

Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, aday olur veya olmaz ama biz sandık güvenliğini sağlayarak seçimi almak ve Türkiye’yi demokrasi eksenine getirmek istiyoruz. 6 liderin hedefi o” dedi.

 

“Diyelim ki ses çıkardık nereye gidecek?”

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün aktardığına göre, Kılıçdaroğlu burada, Erdoğan’ın adaylığıyla ilgili niçin sessiz kaldığı yönündeki bir soruya şu yanıtı verdi:

 

“Diyelim ki ses çıkardık nereye gidecek? Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK). O üyeleri atayan kim Erdoğan. Verdiği karara kim itiraz edecek? İtiraz edeceğin hiçbir yer yok. Anayasa Mahkemesi bile bakmıyor bu karara. Hatırlarsanız İstanbul seçimlerinde aynı zarfın içerisine 4 tane oy pusulası koyuyorsunuz. Efendim 3’ü doğru 1’i yanlış. Talimat geldi de onun için yaptılar. Dolayısıyla bizim Erdoğan’ın aday olup olmamasına kilitlenmek gibi bir düşüncemiz yok.

Milli Gazete

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -