KAFKASYA HABER

Erdoğan’ın Karşısına Kim Çıkacak: DP’li Gültekin Uysal Kazanacak Adayı Açıkladı

Erdoğan’ın Karşısına Kim Çıkacak: DP’li Gültekin Uysal Kazanacak Adayı Açıkladı
28 views
24 Ocak 2023 - 12:38

Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 14 Mayıs açıklamaları seçim çalışmalarını hızlandırdı. Altılı Masa’nın adayının kim olacağı merakla beklenirken DP’li Uysal kazanacak adayı açıkladı.

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin AKP, MHP ve BBP’den oluşan Cumhur İttifakı ile CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, GELECEK, DEVA ve Demokrat Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın arasında geçmesi bekleniyor.

Türkiye’nin seçim havasına öngörülenden erken girdiğini söyleyen Uysal, “Kılıçdaroğlu’nun kazanacak aday olduğunu düşünüyorum.” dedi. Uysal son kararın masada verileceğinin altını çizdi.

Cumhuriyet’ten İklim Öngel’e konuşan Uysal’ın açıklamaları şu şekilde:

“Kılıçdaroğlu’nun ‘kazanacak aday’ olduğunu düşünüyor musunuz?

Elbette düşünüyorum. Altılı masa ortak bir iradeyle, aday, kadro, program ile enerjimizi sahaya yansıttığımızda Türkiye’nin geldiği nokta, bu iktidarın uyguladığı ve adına keyfi rejim dediğimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine desteğin minimumlara düştüğü bir süreçteyiz. Bu süreçte işsizlik çift haneli duruma gelmiş, enflasyon gerçeğiyle vatandaşımız yüz yüze. Toplumsal muhalefete düşen ve ona liderlik yapması gereken bizlere düşen, maksimum düzeyde bu itirazı sandığa taşımak. Elbette ana muhalefet lideri olması hüviyetiyle bundan daha tabii, doğal ne olabilir ki. Doğru olan, bu süreci bir siyasi akılla, birikimle yönetecek icracı iddiası olan bir isim. Geçmişte olduğu gibi yani ikinci Ekmeleddin vakasının yaşanmasını kimse beklemesin. Muhalefetin çok alternatifi olduğunu da düşünüyorum ama bu adaylar içinde Kılıçdaroğlu en kuvvetli olanlardandır.

Türkiye seçim psikolojisine Sayın Erdoğan’ın yaptığı açıklama ile öngörülenden erken girdi. Bence artık adaylık da dahil olmak üzere bu karar alma süreçleri daha erkene alınmalı diye düşünüyorum.

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -