KAFKASYA HABER

Çay ve İnsan” Fotoğraf Sergisi…

Çay ve İnsan” Fotoğraf Sergisi…
99 views
03 Şubat 2023 - 14:44

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Valiliği tarafından düzenlenen “Çay ve İnsan” konulu Ulusal Fotoğraf Yarışmasına katılan fotoğraflardan oluşan serginin açılışını yaparak katılımcılarla birlikte sergiyi gezdi.
Rize Valiliği tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “Çay ve İnsan” konulu Ulusal Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren ve seçilen fotoğraflardan oluşan sergi şimal AVM’de sanatseverlerle buluştu.
Serginin Açılışına Vali Keaml Çeber ve eşi Neslihan Ayan Çeber, Vali Yardımcısı Ertuğrul Arslan, Çaykur Genel Müdür Yusuf Ziya Alim, RTEÜ Rektör Yardımcısı Mete Avcı, Tarım İl Müdürü Murat Genç, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür İdris Altuntaş, Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Öznur Günay, RTEÜ Genel Sekreteri Adnan Er, RTEÜ Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Avcı ve vatandaşlar katıldı.
Sergiyi gezen Vali Çeber, “Çay Rize demek, Rize de çay demektir. Çaysız bir Türk toplumu düşünmek mümkün değil. Bizde çayın başkenti olarak her alanda çayı kullanmamız gerekiyor. Aynı zamanda tanıtmamız da gerekiyor. Rize’de çay ve insan fotoğraf yarışmasını başlattık, bu yıl 3’üncüsünü tamamladık. Her yıl birbirinden güzel fotoğraflar oluyor. Bu yılda yarışma sonunda sergilemeye uygun görülen fotoğrafları burada hep beraber gezdik. Bir kez daha keyif aldık. Sayfalarla anlatabileceğiniz bir şeyi fotoğraf sanatı bir kareyle size anlatıyor. Burada bunu da kullanmayı amaçladık. Çayın daha çok tanıtılması ve Rize çayı olarak bilinmesi için de bazı girişimlerimiz var. Birkaçı inşallah yakında somutlaşacak. Bir yandan çayı her yerde kullanmaya gayret ediyoruz. Kozmetikte kullanacağız, turizmde mutlaka kullanacağız, çay çöpünü değerlendireceğiz, biliyorsunuz belediyemiz çay çöpünden mangal kömürü üretti, son derece olumlu dönüşler aldı. Bunun gibi çayın her şeyinden istifadede edeceğiz. Bir yandan da çayımızı tanıtmaya devam edeceğiz. Birbirinden güzel bu fotoğrafları bize ulaştıran herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.
Sergi 8 Şubat 2023 tarihine kadar Şimal AVM’de halkımızın ziyaretine açık tutulacaktır.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Deneme bonusu veren siteler