KAFKASYA HABER

HOPA TSO VE UND BAKANLIĞA RAPOR SUNDULAR

HOPA TSO VE UND BAKANLIĞA RAPOR SUNDULAR
61 views
03 Şubat 2023 - 11:02

Hopa TSO ve UND yetkilileri Sarp sınır kapısında yaşanılan sorunları görüşmek ve çözüm noktasında önerilerinde bulmak üzere Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş’ü makamında ziyaret etti.
Hayati Akbaş
ANKARA-Hopa TSO ve UND yetkilileri Sarp sınır kapısında yaşanılan sorunları görüşmek ve çözüm noktasında önerilerinde bulmak üzere Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş’ü makamında ziyaret etti.
Ziyarette Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demircioğlu, Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Balkaya, UND İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Çirkin ve UND İcra Kurulu Üyesi Alpdoğan Kahraman yer aldı.
Hopa Ticaret ve Sanayi Odası ile Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin Sarp sınır kapısında yoğunluğunun azalması ve geçişlerin hızlandırılması doğrultusunda hazırlanan rapor sunuldu. Raporda Sarp Sınır kapısı ihracat yönünden Türkiye’den çıkış yapacak olan Gürcistan plaka araçların mütekabiliyet çerçevesinde Türkgözü ve Aktaş Sınır kapısına yönlendirilmesi, İthalat yönünden Türkiye’ye dolu giriş yapan araçların gümrük işlemlerinin Sarp Sınır kapısında yapılması yerine Genel müdürlüklerince belirlenecek bir alanda veya uygun görülmesi halinde ÇAYKUR ofisine bağlı sundurma alanında yapılması, Sarp Sınır kapısında bulunan POS cihazlarının mevcut peronlarda kullanılarak sürücülerin araçtan inmeden ceza, damga vergisi, akaryakıt farkı ve benzeri ödeme işlemlerini kredi kartı ile gerçekleştirmesine imkân verilmesi ve sıra fişlerindeki haksız faaliyetler önüne geçmesi ile ilgili talepler yer aldı.
Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş Hopa Ticaret ve Sanayi Odası ile Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin hazırladığı raporu inceleyerek ilgili merciler ile görüşmeler yaparak taleplerin çözümü noktasında çalışma başlatılacağını aktardı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Deneme bonusu veren siteler