KAFKASYA HABER

Aşıklar Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi pekmez yapımına başlıyor..

Aşıklar Köyü Muhtarlığı tarafından kurulan S.S. Çayeli Aşıklar Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi DOKA desteğiyle kurduğu Aşıklar Pekmez tesisinde pekmez yapımına başlıyor.

Aşıklar Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi pekmez yapımına başlıyor..
407 views
14 Eylül 2023 - 20:09

Haber:Dilek ONAY CAN

 

Rize’de  yöresel ürünleri değerlendirmek için kurulan kooperatiflerin sayısı artıyor.Bu kooperatiflerden biri de Çayeli-Aşıklar Köyü Muhtarlığı tarafından kurulan S.S. Çayeli Aşıklar Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi. Kooperatif DOKA desteğiyle kurduğu Aşıklar Pekmez tesisinde pekmez yapımına başlıyor.

Aşıklar Köyü muhtarlığı öncülüğünde kurulan kooperatiften yapılan duyuruya göre bu tesiste işlenmek üzere Cumartesi günü kokulu üzüm alımlarına başlanıyor.

Kooperatiften yapılan duyuruda  ,üzümü olan müstahsiller topladıkları üzümleri kasalara koyarak Pekmez tesisine getirip orada satış yapabilecekleri söylendi. Ayrıca  Kooperatif ortak olmak isteyenlere de ortaklığı açmış bulunmakta.

Kooperatife üye olmak isteyenler ve kooperatife üzümlerini satmak isteyenler aşağıda belirtilen iletisim numaralarına ulaşarak bilgi alabilirler.

İletişim numaraları;
_ 0532 547 21 41
_ 0533 636 07 42

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN