KAFKASYA HABER

GELECEKTEN GELECEĞE SON GAZ DEVAM EDİYOR

10.su düzenlenen Laz ralli tahta araba yarışları heyecanı başlıyor.

GELECEKTEN GELECEĞE SON GAZ DEVAM EDİYOR
273 views
15 Eylül 2023 - 11:19

Rize’nin Çamlıhemşin’e bağlı Dikkaya köyünde her yıl düzenlenen laz ralli yarışları bu yılda heyecanlı geçecek

Haber: Yavuz Günay

Karadenizin efsane geleneği Laz Ralli Tahta araba yarışları yine çok ilgi görecek. Mekader Dernek Başkanı Halil Kosanoğlu ile yaptığımız röportajda şunları dile getirdi. ” Laz Ralli Tahta araba yarışları ile kültürümüze sahip çıkıyoruz. Geçmişte dedelerimizin sokakta oynadıkları oyuncakları gelecekteki yeni nesil çocuklara aktarıyoruz. Bu şekilde geçmiş ile gelecek arasında bir köprü kuruyoruz. Ayrica yöresel kıyafetler ile folklor gösteri yapılması, muhlama yarışı yapılması gelecek misafirlerimize yöre kültürümüz ile ilgilgili tanıtım yapıyoruz. Diğer bir farkındalık çalışmamız ise küçük çocukların yöresel kıyafetler ile sahneye çıkmaları bu belli başlı bir kültürel etkinliktir. Çünkü çocuklara geçmişle bir bağ kurmalarını sağlıyoruz.
Ayrica bu kültürel etkinlik ile yöre insanımızın ve dışarıdan gelen misafirlerimiz ile birlik beraberlik sağlayıp birbirleri ile kaynaşmalarını sağlıyoruz.”
Başkan Halil Kosanoğlu ayrıca şu konuya dikkat çekmemizi istedi:
” Bu kültürel etkinlik dışarıdan hiçbir sponsor desteği almadan, organizasyon ajanslarından destek almadan Mekader derneği bünyesinde oluşturulan Kadın kolları, Gençlik kolları, köy halkı ve yöre işletmelerin el ele vererek bu muhteşem organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Bu birlik ve beraberlik adına inanılmaz bir mesaj.”
Mekader dernek başkanı Kosanoğlu ” röportajın sonunda;
‘Organizasyonun gerçekleşmesinde emeği olan başta yöre insanımıza, kadın kollarımıza, Gençlik kollarımıza şahsım ve yonetim kurulu adına teşekkür ederim.” dedi
Laz Ralli Tahta araba yarışları bu sene 10.su düzenlenecek. Her yıl üzerine birşeyler koyarak ilgiyi arttıran laz Ralli yarışlarının program akışı şöyle olacak.
* Açılış saat 13:00
* Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
* Çocuklar Arası Laz Ralli Tahta Araba yarışları
* Çamlıhemşin Kayak Takımı Gösterisi
* Yaşlılar arası Laz Ralli Yarışlarıi
* Muhlama Yarışı
* Süper Yarış Laz Ralli
* Yöresel kıyafetler ile güzellik yarışması
* Çekiliş
* Kupa töreni
* Konser

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -