KAFKASYA HABER

ARTVİN CHP İL KONGRESİ YAPILDI

Kongre sonrası yapılan seçimlerde mevcut İl Başkanı Orhan Yusuf Atan yeniden İl Başkanlığına seçildi.

ARTVİN CHP İL KONGRESİ YAPILDI
249 views
18 Eylül 2023 - 12:10

Hayati Akbaş
ARTVİN-Cumhuriyet Halk Partisi Artvin 38’nci kongresi Merkez İlçe dahil tüm İlçelerde yapılan kongrelerde delege seçilen 163 delegenin 154’unun katılımı ile Ahmet Hamdi Tanpınar Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı.
Kongre Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un Divan Başkanlığını yaptığı, Ordu Milletvekili Seyit Torun, Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Ardahan Milletvekili Özgür Erden İncesu, Önceki dönem Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, Ardahan CHP İl Başkan Yalçın Taştan, Ardahan Merkez İlçe Başkanı Kadir Sinan Onay, Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Ordu İl Başkanı Mehmet Kaptanoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sait Atalay, CHP Artvin İlçe Başkanları ve CHP Artvin İl ve İlçe Belediye Başkanları ve partililer katıldılar.
Kongrede misafir olarak katılanlar ve ardından aday olan Orhan Yusuf Atan ve İsmet Başar birer konuşma yaptılar.
Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde Orhan Yusuf Atan 93, İsmet Başar’da 61 oy aldı.
Seçimlerin sonuçlanması ardından bir teşekkür konuşması yapan Orhan Yusuf Atan kongrenin kaybedeninin olmadığını, bunun bir hizmet yarışı olduğunu, kazanın yine Artvin olduğunu ifade ederek “İsmet Başar kardeşimizde bizim can ciğer partilimiz ve kardeşimizdir. Bundan sonra da biz yine el ele omuz omuza Artvin’imizde partimizin başarısı için çalışacağız. Şimdi önümüzde yeni bir dönem var. 2024 Mayıs ayında yapılacak yerel seçimlere daha birlik ve dayanışma içinde, daha da güçlü hazırlanacağız ve yine Artvin ismine yakışır başarı göstererek tüm İl dahil İlçe Belediyelerimizi kazanacağız. Kongremize katılan tüm misafirlerimize ve saygıdeğer delegelerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -