KAFKASYA HABER

Sanko Enerji personellerine “Psikososyal Risk Faktörleri” eğitimi verildi

Rize İl Sağlık Müdürlüğünce Sanko Enerji Fabrikasında çalışan personel ve yöneticilere yönelik “Psikososyal Risk Faktörleri” konulu eğitim düzenlendi.

Sanko Enerji personellerine “Psikososyal Risk Faktörleri” eğitimi verildi
222 views
07 Aralık 2023 - 14:12
Psikososyal riskler temelinde gelişen işe bağlı stresin ve psikososyal risk yönetiminin yetersiz olmasının iş kazası riskini artırdığı görülmektedir. İyi bir önleme tasarımı ve etkili bir psikososyal risk yönetiminin ana hedefleri güvenli çalışma sistemleri/ortamı oluşturmak ve iş yerindeki uygun iletişim ve davranışları sağlamak amacıyla Sanko Enerji Fabrikasında çalışanlar ve yöneticilere “Psikososyal Risk Faktörleri” eğitimi verildi.
Rize İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Ruh Sağlığı birimi tarafından gerçekleştirilen eğitimde; psikososyal risk faktörlerinin neler olduğu, psikososyal risklerin yol açtığı fiziksel, davranışsal, psikolojik ve kurumsal sorunlar, iş kaynaklı psikososyal risklerin detaylı analizi, risk faktörlerinin sebep olduğu işe bağlı stres, çalışanların sağlığının önemi, stres yönetimi ve stresle mücadele aşamaları, İyi oluş hali ve bu iyilik halinin sürdürülebilirliği, verimlilik – performans konuları hakkında bilgiler verilmiştir.
Eğitim interaktif bir şekilde gerçekleştirilmiş olup çalışanların ve yöneticilerin beklenti/taleplerine yönelik bildirimleri alınarak eğitimin sonunda psikososyal risk faktörlerinin yarattığı stres sonucunda bireylerin psikolojik iyilik hallerinin devamlılığına katkı sağlaması amacıyla katılımcılara “Gevşeme Eğitimi ve Otojenik Eğitim” uygulaması yaptırılıp uygulama sonunda bireylerden uygulamaya yönelik geri bildirimler alınmıştır.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -