Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

1 Lira = 1 $ Neden Olmasın Ki

Büyük Birlik Partisi Rize

Büyük Birlik Partisi Rize Merkez ilçe başkanı Abdulkadir Usta yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı’nın ekonomik kararlarına destek verdiklerini kaydetti

BBP Rize Merkez İlçe başkanı Abdulkadir Usta yaptığı açıklamada, “İnanıyorsak ve bir olup, Birlik olursak, doğruları kararlılıkla yaparsak neden olmasın. Döviz Kuruna Karşı, Ekonomi de Cumhurbaşkanımızın aldığı kararlara tam destek veriyoruz.  Atılan adımlarla Paradan Para kazanma hesapları yapanların heveslerini kursağında bırakacaktır. Türk Lirasını güçlendirecek ve dolar karşısında değer katacak olan TL Mevduat hesabının döviz kuruna karşı oluşabilecek kaybın karşılanması çok isabetli bir karar. Bu kararın kartopu etkisi ile çığ gibi büyüyeceği görünmektedir, ilerleyen günlerde dolar tek haneli rakamları da görecektir. Panik havası eseceğinden doların düşüşü çok daha hızlı olacaktır” dedi.

Usta açıklamasında, “BBP Genel Başkanımız Sn. Mustafa Destici’ nin de değindiği devletimiz, kura bağlı olarak fahiş fiyat artışları yapan tüm fırsatçı ve stokçulara en ağır cezaları vermeli, piyasadaki bu şişirme fiyatları tespit edip geri çekilmesini sağlamalıdır. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın bankalardan kredi çekip kılıfını uydurarak döviz alıp paradan para kazananın, anlını karışlarız sözü de takdire şayandır. Devletimiz Aziz Milletimiz için daima gücünü, kararlılığını ve caydırıcılığını ortaya koymalıdır. Üretim, İstihdam ve ihracatı destekleyici, proje odaklı kamu bankaları desteği, getirilen vergi indirimleri de kısa sürede piyasaları canlandırarak bolluk ve bereket ortamını sağlayacaktır. Piyasada özellikle gıda ve inşaat ve sanayi malzemeleri deki fahiş fiyatların geri çekilmesi takip edilmelidir. Yalnız kurun düşmesi yeterli değildir, bu fırsatçıların da, zerre kadar gözünün yaşına bakılmamalıdır. Emekli ve Memur kardeşlerimizin de Maaşlarına da asgari ücrette olduğu gibi ciddi artış yapılmalı, tarım ve hayvancılıkta tam olarak desteklenmelidir. Bununla beraber vatandaşımızın da alım gücü arttırılmalıdır. Faizle mücadele daha kararlı ve ciddi rakamlarla indirilmeli, sadece merkez bankası indirimi ile değil, faizin tüm unsurlarını, sebeplerini de ortadan kaldırılmalıdır. Dolara bağlı tüm kamu ihale ve tarifeler TL ile yapılmalı, Türk İslam Devletleri ile ve komşu devletlerle ticari ilişkilerimiz de ortak para birimi TL olmalıdır” dedi.

 

BBP Rize Merkez İlçe Başkanı Usta açıklamasında, “BBP olarak Ayrıca artan enerji doğalgaz, elektrik ve yakıt fiyatları kur öncesi seviyesine çekilmeli, bunların da denetimi ve kontrolü yapılmalıdır. Kurun düşmesi o zaman vatandaşımızın cebine yansır. BBP olarak Daima Devletimizin ve Milletimizin yanındayız. Yanlışlara yanlış dediğimiz gibi doğruların da tam destekçisiyiz. Bizler Bu Aziz Milletimizin Devlete uzanan eli ayağı gözü kulağıyız.  Artık Bir Olalım, Birlik Olalım,  Hep Beraber Büyük Türkiye Olalım” dedi.