Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

12. Dönem Mezuniyet Töreni

Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezinde 12. Dönem öğrencileri için Mezuniyet Töreni düzenlendi.

Müftü Yusuf Karali Dini

 

 

 

Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezinde 3 yıllık eğitimlerini tamamlayarak mezun olan 25 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi. Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi Konferans salonunda düzenlenen törene Rize Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı’nın yanı sıra, İl Jandarma Komutanı Ali Güngör, İl Müftüsü Naci Çakmakçı, Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Seyit Badır, kurum amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Seyit Badır’ın açılış konuşması ve mezun olanlar adına dönem birincisi Ahmet Haluk Müftüoğlu teşekkür konuşması ile devam etti.

Programda konuşan Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı, “Bu kadar hızlı bir bilgi akışının olduğu yüzyılda takdir edersiniz ki doğru ve güvenilir bilgiye ulaşıp doğru anlamlandırmak çok önemlidir. Hele ki konunun bir tarafı din ve maneviyatla ilgiliyse daha karmaşık ve kompleks bir hal alıyor. Şükürler olsun ki Diyanet İşleri Başkanlığımız son yıllarda hem nicelik hem de nitelik olarak ciddi mesafe aldı. Personel kalitemizin her geçen gün arttığını, fiziki kalitemizin her geçen gün güçlendiğini görüyoruz. Nitekim şuan içerisinde bulunduğumuz ihtisas merkezimiz başta olmak üzere yeni kurulan akademimizle birlikte din adamlarımızı çok daha iyi seviyede eğitimle buluşturarak onları islam dünyasında söz sahibi olan din adamları haline getirmek için gösterdiğimiz gayret kısa sürede meyvelerini verecektir.

 

Dine ve dünyaya güzellikler katabilmemiz için yeterli müktesebata sahip olmak zorundayız. Burada aldığımız eğitimleri ve İslami ilimlerin üst düzey noktalarını görev yerlerimize gittiğimizde de kıymetli vatandaşlarımıza doğru bir dille anlatabilmeliyiz. Şüphesiz bizim temel çizgimiz olan Kuran ve sünnet çizgisinin yanında tefsir, hadis, kelam gibi İslami ilimlerin geleneksel metod ve bilgilerini harmanlayarak güncel konulara cevap verecek şekilde vatandaşlarımıza ulaştırmak mükellefini taşıyoruz. Bizim din adamlarımızdan beklentimiz aldıkları bu eğitimleri tavrı ve davranışlarına yansıtabilmeleridir. Bu doğrultuda hepinizin aldığı eğitimlerle son derece müktesebatı yoğun, engin, istikrarlı ve ilkeli din adamları olduğunuza inancımı vurgulamak istiyorum. Sizler yeni görev yerlerinize gittiğiniz de kendi meslektaşlarınızla ve sırat-ı müstakime yönlendirme noktasında sorumlu oluğunuz vatandaşlarımızla dengeli ve seviyeli ilişkiler kurarak hem Diyanet İşleri Başkanlığımızın hem de dinimizin bu güzel bilgilerini onlara aktaracaksınız.

 

Diyanet eğitimi merkezimiz müdürüne, yönetici ve eğitmenlerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Burada aldıkları eğitimlerle sahada görev yapacak Diyanet İşleri Başkanlığımızın kıymeti mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki iş yaşamınızda ve aile hayatınız mutluluklar ve muvaffakiyetler diliyorum” dedi.