Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rize Müftülüğünden bilgilendirme toplantısı

Rize İl Müftülüğü, etkili

Rize İl Müftülüğü, etkili ve verimli bir din hizmeti sunulması için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda Rize’de görev yapan personele bilgi paylaşımında bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen usul ve prensipler doğrultusunda yürütülen faaliyetlerin verimliliği ve sorunların çözümü noktasında rehberlik etme amacıyla genel teftiş için Rize’de bulunan Başmüfettiş Ömer Balaban, Müfettişler Muhammet Sadık Kılıç, Adem Özyakup ve Zekeriya Toktaş Rize’ de görev yapan din görevlileriyle bir araya geldiler.

Rize Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda personele hitap eden Başmüfettiş Ömer Balaban, etkili ve verimli bir din hizmeti sunulması için nasıl bir yol izlenmesi, toplumun her kesimine ulaşma noktasında din görevlilerinin üzerine düşen görevlere değinerek ”Din görevlisinin güzel ahlak ve davranışıyla insanlara örnek olması gerekir. Din görevlisinin taşıdığı sorumluluk Peygamber Efendimizden kalan bir emanettir” dedi.

Balaban daha sonra katılımcılara kanun, yönetmelik ve mevzuatta belirtilen görev ve sorumluluklarına ilişkin bilgi verdi.

Toplantı sonrası İl Müftüsü Naci Çakmakçı tarafından Başmüfettiş Ömer Balaban’a plaket verildi