Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Engelliler sahadaydı

3 Aralık dünya engelliler

3 Aralık dünya engelliler günü nedeniyle Artvin’in Ardanuç ilçesinde faaliyet gösteren Ardanuç Rehabilitasyon merkezindeki engellilerle birlikte futbol oynayarak, keyifli bir gün geçirmeleri sağlayıp. Sosyal farkındalık yaratmak babında; Ardanuç spor futbol takımıyla tek devrelik bir futbol maçı yapıldı. Ardanuç taki engellilerin, Kızılay gönüllülerin ve Ardanuçlu halkınında yoğun ilgi gösterdiği futbol maçı renkli görüntülere sahne oldu.

HER İNSANIN ,HER BİREYİN FUTBOLA ERİŞME VE FUTBOL OYNAMA HAKKINA SAHİP OLDUĞUNU DÜŞÜYORUZ.

“Aykut Sadıkoğlu Ardanuç spor kulübü başkanıyım. Bizim kulüp olarak maç hedefledik sosyal farkındalık anlamında maç planladık. Burdaki önceliğimizde özel gereksinimi olan arkadaşlarımızın futbolu tanımasını sağlamak, futboldan keyif almalarını, eğlenceli zaman geçirmelerini yardımcı olmak. Hedefimiz bu, çünkü her insanın her bireyin futbola erişme ve futbol oynama hakkına sahip olduğunu düşünüyouz.Bugünkü ortamımızı da günümüzüde onlara ayırdık. Ortam güzel  hava güzel onlarada teşekkür ediyoruz,seyircilerimizede teşekkür ediyoruz. Sizlere bu imkanı sunduğunuz için ayrıcana teşekkür ediyorum.”

HEPİMİZ BİR ENGELLİ ADAYIYIZ

“İsmim Serkan Gürsoy Ardanuç Masterler futbol kulübü oyuncusuyum ve aynı zamanda Ardanuç spor kulübü futbol Antrenörüyüm  3 aralık engelliler günü münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz sosyal farkındalık projemiz kapsamında bugün burdayız sevgi varsa engel yok diyoruz. Hepimiz bir engelli adayıyız, bu yüzden kulübümüz ve rehabilitasyon merkezinin bu proje kapsamında yapmış olduğu duyarlı davranıştan dolayı tebrik ediyorum. Güzel bir maç olacak ,hava güzel türbünler var insanlar var burda ilgi gösterdi, herkese teşekkür ediyorum.”

“Merhaba Ardanuç spor yönetim kurulu üyelerindenim Köksal Aydın ayrıcana Ardanuç Merkez muhtarıyım bir farkındalık yapmak için böyle birşey yapmayı düşündük ve engelli arkadaşlarımıza değişiklik olması için böyle birşeye kalkıştık.Serkan arkadaşımızın dediği gibi hepimiz engelli adayıyız. Yani onları sevgiyle karşılamamız gerekiyor her şekilde. Böyle birşey yapmaya gerek duyduk, inşallah güzel olacak yani devamlı yanlarında olmamız lazım.”

BURYA SPOR YAPMAYA GELDİM.

“Hayrullah Akkaya Rehabilitasyon merkezinden maç yapmaya geldim,Ardanuç spor maçıyla iyi olan kazansın, hak ettiğini alır ben inşallah burya spor yapmaya geldim,Ardanuç sporumuza teşekkür ediyorum. Kurum müdürümüze teşekkür ediyorum saygılar sunarız”diye seslendi.