Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

571 Hafız törenle belgelerini aldı

Vali Kemal Çeber, “571

Vali Kemal Çeber, “571 kardeşimin bu güzel gününde evlatlarımızla ve sizlerle beraber olmaktan son derece memnunuz. Allah sayılarınızı artırsın, Rabbim yüzünüzü güldürsün. Bugün burada edilen dualar boşa gitmeyecek. Gök kubbede dalga dalga yayılacak ve yıllar sonra da bu hizmeti verenler şükranla anılacaktır” de

Rize İl Müftülüğü tarafından 5. si düzenlenen “Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi” kapsamında il geneli Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kurslarında hafızlık eğitimi tamamlayan 571 hafız için icazet merasimi düzenlendi.

Rize Yenişehir Spor Salonu’nda düzenlenen “Hafızlık İcazet Merasimi” törenine, Rize Valisi Kemal Çeber, eşi Neslihan Ayan Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Karaman, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin, İl Müftüsü Naci Çakmakçı, bazı daire müdürleri, din görevlileri ile vatandaşlar katıldı.

Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan program mehter gösterisi, protokol konuşmaları, hafızların alana gelmesi ve hafızlar tarafından okunan Ayet-i Kerimeler ile devam etti.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, hafızlıkla ilmin bitmediğini, hafızlığın ilmin başlangıcı olduğunu belirterek, ilim öğrenmenin hayat boyunca devam etmesi gerektiğini ve asrısaadetten alınacak dersler olduğunu, bunun en önemlisinin Kur’an’ı anlamak ve yaşatmak olduğunu belirtti.

Allah sayılarını artırsın

Hafızlık icazet merasiminde konuşan Vali Kemal Çeber, “571 kardeşimin bu güzel gününde evlatlarımızla ve sizlerle beraber olmaktan son derece memnunuz. Allah sayılarınızı artırsın, Rabbim yüzünüzü güldürsün. Bugün burada edilen dualar boşa gitmeyecek. Gök kubbede dalga dalga yayılacak ve yıllar sonra da bu hizmeti verenler şükranla anılacaktır” dedi.

Çeber” Herkesin hayatta hayranlık duyduğu, hayran olduğu bazı kimseler ve bazı olaylar vardır. Benim hayran olduğum kimseler hep hafızlar olmuştur. Hafız, Allah’ımızın kitabı Kur’an-ı Kerim’imizi hıfz etmesi, benim hep hayranlıkla izlediğim ve takip ettiğim, hayranlık duyduğum kimse olmuştur. Dolayısıyla bugün hayran olduğum bu hafızların töreninde bulunmaktan duyduğum memnuniyeti, sevinci ifade etmek istiyorum. Hafızlarımızın hafızlığı mübarek olsun” dedi.

En büyük unvana sahipsiniz

Rize Valisi Kemal Çeber konuşmasında “ 571 hafız gerçekten Rize’miz için çok kıymetlidir.  Belki size makam, mevki, unvan vermeyecek ama emin olun, bilenler nezdinde sizler en büyük unvana sahipsiziniz.  Sizler hafız gibi yaşadığınız zaman öbür dünyada cennetin kapısını açacaksınız. Sizleri bu yolda yetiştiren anne ve babalarınız size emeği geçen hocalar ve sizin üzerinde emeği olan herkes bu sevaptan nasiplenecektir. Bende dua ediyorum ki, bu 571 kardeşimize zerreyi miskal katkımız varsa rabbim bana da ondan istifade etmeyi nasip etsin. En azında 571 kardeşimizin hafızlık icazetini aldıkları gün bende onlarla birlikteyim diyebilmenin gururunu bana yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından icazet belgeleri hafızlara verildi. Hediye takdiminin ardından hatıra fotoğrafının çekilmesi ile tören sona erdi.

ESİN BAYRAK