Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

6. YUSUFELİ OFFROAD YARIŞLARI SONA ERDİ

Yusufeli Belediyesi ve YUMDOFF

Yusufeli Belediyesi ve YUMDOFF organizasyonunda düzenlenen Offroad yarışları büyük çekişmelere neden oldu.

 Yusufeli ilçesinde Pazar günü yapılan ve Belediye tarafından organize edilen OFFROAD yarışmaları 52 ekibin katılımı ve heyecanı yüksek yarışmalar ile tamamlandı.

Gelecek yıl sular altında kalacak olan ve son kez yarışmaların yapıldığı Yusufeli ilçesindeki OFFROAD yarışlarına Erzurum, Iğdır, Rize’nin yanı sıra Gürcistan dan da yarışmacılar katıldı. Toplam 52 yarışmacının katıldığı Offroad yarışlarında araç motorlarının gücüne göre S1, S2,S3 ve S4 olarak adlandırılan kategorilerde yarışmalar yapıldı.

Zorlu parkurların yapıldığı yarışmalarda S1 kategorisinde Abdi Tatarhan ve Özgür Hekimoğlu birinciliği kazandı.  S2 kategorisinde Fatih Ardınç ile Mustafa Gürsoy, S3 Kategorisinde Emrah Kavaz, Tolga Şatır, S4 Kategorisinde Cengiz Sarı, Serkan Kartal birincilikleri aldı.

Yarışmada hakem heyeti tarafından en çılgın bayan pilot özel ödülü ise Çiğdem Sinir a verildi.

Hakem heyeti tarafından yarışmada özel ödüller dağıtıldı.

Kategorilerinde dereceye giren ekiplere para ödülünün yanı sıra madalya ve kupaları verildi.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin yaptığı değerlendirme;” Yusufeli Belediyesi ve YUMDOFF tarafından düzenlenen 6. Yusufeli Offroad oyunlarımız kazasız bir şekilde tamamlandı. Dün gece ilçemize misafir olarak gelen yarışçılarımızın kamplarını ziyaret etmiştik. Bugün de tüm gün yarışları takip ettik. Kıyasıya mücadeleler ortaya koyan tüm yarışçılarımızı kutluyorum. Organizasyona emek harcayan YUMDOFF ailesine, Belediye çalışanlarımıza, bu parkuru bizlere tahsis eden Orman Bölge Müdürlüğümüze ve parkurun şekil almasında destekleri olan Yusufeli Barajı yüklenici firmasına teşekkür ediyorum. İnşallah Yusufeli yerleşim yerinde de bu tarz etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz.” dedi.

Abdurahman TOSUN