Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Âdem Özdemir Anadolu Lisesi ‘sinden Anlamlı Çalışma

Sıfır Atık Projesi kapsamında

Sıfır Atık Projesi kapsamında Derepazarı ilçemiz Âdem Özdemir Anadolu Lisesi tarafından toplanan 1040 kg ELEKTRONİK ATIK Okul Müdürlüğü tarafından TÜBİSAD’ a teslim edildi.

Haber: Yasemin ÖZÇELİK

Derepazarı Âdem Özdemir Lisesi Örnek bir çalışmaya imza atarak 1040 kilo elektronik atık pil toplayıp TÜBİSAD’ a teslim etti. Okul müdürü Ahmet Zeki BAKIRCI; “Biz kurum olarak Entegre bilgi sistemine kayıt olup gerekli şartları sağladık. İl çevre ve şehircilik Müdürlüğü elemanları okulumuza gelip yerinde inceleme yaptılar ve bize belge verdiler biz de Atıklarımızı kategorize edip toplamaya başladık bu sırada Tübisad yetkilileri irtibatlı halde biriktirdiğimiz elektronik atıkları tartarak (1040 kg) teslim ettik Devletimize katkı sağladık” dedi

Tübisad okul mevcuduna göre toplanan atık miktarının yüksek olduğunu bundan dolayı kurumumuza kullanılabilir bir elektronik eşya hediye edeceklerini belirttiler. BAKIRCI ; “Elektronik atık çöp değildir Geleceğimize çöp atmayalım” diyerek bu anlamda projede emeği geçen tüm okul personeli veli ve öğrencilere teşekkür etti.