Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ali FAİZ: Soma faciası Türkiye’nin kanayan yarasıdır.

  Türkiye Yol-İş Sendikası

 

Türkiye Yol-İş Sendikası Trabzon 1 no.lu Şube Başkanı Ali Faiz, 13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen ve hepimizi derinden yaralayan iş kazasının(cinayetinin) yıldönümünde bir açıklama yaparak Soma faciası Türkiye’nin kanayan yarasıdır dedi.

 

Ali Faiz açıklamasının devamında: “Soma’da 13 Mayıs 2014 tarihinde Türkiye’nin en büyük maden kazası meydana geldi. 301 maden işçisi Şehit oldu, yüzlerce dul ve yetim geride kaldı. Meydana gelen “iş cinayeti” Ülkeyi ve toplumu derinden sarstı, Uluslararası alanda da üzücü biçimde yankılandı. Faciadan etkilenenlerin sosyoekonomik ve psikolojik durumlarını iyileştirmeye dönük çalışmalar yapıldı. Üye sendikalar ve işçilerimizle birlikte TÜRK-İŞ topluluğu o bölgedeki Vatandaşlarımıza destek oldu, gereken katkıyı yaptı, yapmaya da devam etmektedir.

 

Böylesi faciaların bir daha yaşanmaması için alınması gereken önlemler ve yapılması gereken politika değişiklikleri bir an önce yerine getirilmelidir. Temel yaklaşım çalışma ortamının insancıllaştırılmasıdır. İşçilerin sadece çalışma şartları değil yaşama şartlarının da “insan onuruna yaraşır” bir düzeyde olmasıdır. TÜRK-İŞ bu doğrultudaki çalışmalarını sürdürecektir.

Soma Faciasının yıldönümünde Şehit işçilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.” dedi.

Haber: Arif AZAK