Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ARDEŞENLİ ÜNLÜ DOKTOR YEREBAKAN ADAY GÖSTERİLDİ

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde (AK Parti) üç dönem kuralı nedeniyle 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde aday listesinde büyük değişim göze çarpıyor

Necmettin YARICI

3 DÖNEMDEN LİSTE DIŞI KALANLAR
AK Parti’de 57 isim üç dönem kuralına takıldı. Bu isimlerden bazıları; TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, AK Parti Grup Başkanvekilleri Bülent Turan, Mustafa Elitaş ile Yılmaz Tunç, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Ali İhsan Yavuz, Hamza Dağ, Nurettin Canikli, Vedat Demiröz ve AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin.
İstanbul 2. Bölgeden 2.sırada aday gösterilme şerefini şahsıma layık görerek teveccüh gösteren Sayın Cumhurbaşkanımız @rterdogan ‘a sonsuz teşekkür ederim.
@akparti
Tıp fakültesinin ardından, hastalarım hayatlarını benim ellerime emanet ettiler. İşimi yapmam ve bunun için gereken tüm çabayı göstermem konusunda bana güvendiler.
Meslektaşlarım çok önemli şeyleri başardılar, bende bir çok kalbi tamir ettim ve her biri için savaştım.
Biz cerrahlar büyük sorunları ele alır, onlara odaklanır ve onları çözeriz. Bunu da kavga etmeden, birbirimize kenetlenerek birleşerek yapıyoruz. Bizler yarınlara böyle emin adımlarla ilerleyebiliriz.
Ve şimdi… İnsana hizmet etme vazifemi farklı bir platforma taşıma şansını yakaladığım için ayrıca mutluyum.
Şimdi vakit, yüce milletimize ülkemizin kalbinde hizmetkar olma vaktidir.
Ardeşenli ünlü doltor HALİT YEREBAKAN AK PARTİ İstanbul 2. Bölgeden aday gösterildi..
Halit Yerebakan Kimdir ?
Halit Yerebakan Biyografisi

Halit Yerebakan kimdir, 08.08.1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. bir süre Erenköy İlkokulu’nda okuduktan sonra New York’un Manlius Eagle Hill okulunda orta öğretimine kadar okuyarak tekrar Lise eğitimi için İstanbul’a geri döndü.

Kasımoğlu kolejinde Lise eğitimini tamamlayan Halit Yerebakan, İstanbul Bilim Üniversitesi’nde Tıp fakültesini kazanarak eğitimine devam etti. Tıp fakültesini başarı bursu ile tamamlayaran Halit Yerebakan zorunlu hizmetini tamamlamak için Erzincan’a geçti.

Ayrıca tıp uzmanlık sınavını kazanarak Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinin Kalp ve Damar Cerrahisi alanında ihtisas eğitimi aldı.
• 2001/2003 – Şişli Florence Nightingale Hastanesi / Kalp Cerrahisi (Stajyer)
• 2003 – New York Presbyterian Hastanesi (Araştırma Asistanı)
• 2004 – OLV Ziekenhuis Aalst / Kalp Cerrahisi (Stajyer Cerrah)
• 2006 – Cenevre Üniversitesi / Kalp ve Damar Cerrahisi (Asistan)
• 2006 – New York Presbyterian / Kalp ve Damar Cerrahisi (Araştırma Görevlisi)
• 2008/2010 – Yeditepe Üniversitesi / Kalp Yetersizliği Cerrahisi (Asistan)
• 2011/2012 – Columbia Universitesi College of Physicians and Surgeons Tıp Fakültesi (Kalp Nakli Araştırma ve Koordinasyon)
Şuan Yeditepe Üniversitesi’nde Baş Hekim Yardımcısı olan Halit Yerebakan daha önceden TRT 1’de yayınlanan “İyi Fikir” programında sunuculuk yapmış olup 2017 yılında yine TRT 1’de yayınlanan “Halit Yerebakan’la Doktor Geldi” programını sunmaktadır
Columbia Universitesi College of Physicians and Surgeons Tıp Fakültesinden sonra uzman olarak yeni başlamış olmasına rağmen ve 41 literatür çalışması bulunmaktadır.
Kalp cerrahisi alanında en önemli derneklerden olan ve sadece dünyada 25 kalp cerrahının katıldığı American Association of Thoracic Surgeons’a 2013 yılında aday gösterilmiştir. Ayrıca 7 deneysel proje yürütmekte olup Bu projelerden iki tanesi American Heart Association, bir tanesi American Association of Thoracic Surgeons ve kalan dört çalışması ise IIG ödülleri desteğinde yürütmektedir.