Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ARHAVİ ADD GELENEĞİ DEVAM ETTİRİYOR

  Atatürkçü Düşünce Derneği

 

Atatürkçü Düşünce Derneği 23 Nisan Coşkusu İçin 12. Uçurtma Şenliği Düzenledi

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi’nin çocuklar ve gençlere verdiği değer kayda değer. Arhavi ADD yönetimi gençler ve çocuklar için peş peşe bir dizi etkinlikler düzenleyerek hem moral destek ve hem de Üniversite öğrencileri için burs sağlamaya devam ediyor

Arhavi ADD olarak yapılan çalışmalar ve etkinliklerle ilgili olarak başkan Emine Hekimoğlu şu açıklamayı yaptı. “Bir ülkenin gelişip yükselmesinin, çağdaş medeniyetleri yakalamasının yegâne yolu çocuklara verilen eğitim ve değerdir. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ”Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.” sözünden yola çıkarak onların eğitimine maddi manevi destek olmaya çalışıyoruz.

12’NCİ UÇURTMA ŞENLİĞİMİZİ DÜZENLİYORUZ

Nisan ayıyla birlikte Ana sınıfları, ilkokullar ve ortaokullara Atatürk’ü daha yakından tanıtan, ilkelerini, görüş ve düşüncelerini anlatan kaynaklarla, kitaplarla destek olduk, olmaya devam ediyoruz. Geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığı olan çocuklarımıza Ata’mızın armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşatmak için hava durumuna göre 26 ya da 27 Nisan’da şehir stadında ilçedeki tüm ilkokulların ve isteyen ortaokul öğrencilerinin katılacağı ”12. Uçurtma Şenliği” düzenleyeceğiz. Öğrencilerimiz öğretmenleri ve aileleriyle birlikte piknik yaparak, rengârenk uçurtmalarını uçurarak, çeşit çeşit yarışmalarımıza katılarak coşku içinde kutlayacaklar. Bunun için çocukların kendi uçurtmalarını kendinin yapmasını sağlamak, hem de yaratıcı yeteneklerini de geliştirmek için okullarda uçurtma yapımını gösterdik.

300 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİMİZE BURS VERMEYE ÇALIŞIYORUZ

Eğitim adına kuruluşumuzdan bu yana yaptığımız ve bizim için kıymetli olan bir başka etkinliğimiz ise 300 üniversite öğrencimize eğitim bursu vermektir. Atatürkçülüğe inanan yardımsever, erdemli üyelerimiz ve dostlarımızın destekleriyle bunu gerçekleştiriyoruz. Bundan dolayıdır ki, Ramazan ayında verdiğiniz fitreleri, zekâtları ya da sizlerin adlandırdığı yardımları makbuz karşılığı derneğimize ya da derneğimizin İş Bankasındaki IBAN: 9110-0461345 TR74 0006 4000 0019 1100 4613 45 no’lu burs hesabına bağış yapmalarını duyarlı insanlara öneriyor ve öğrencilerimiz adına şimdiden teşekkürler ediyoruz.

Bu vesile ile şeker tadında bir Ramazan Bayramı diliyor, her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ediyor, esenlikler diliyorum. İyi bayramlar.”dedi.