Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bir nefes te Yusufeli’nde

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin “Yusufeli yeni yerleşim yerinde kendilerinin çalışma alanları ile ilgili bilgiler verdik ve taleplerimizi ilettik. İnşallah Bakan Yardımcımız ve Bakanımızın nezdinde Yusufeli yeni yerleşim yerinde tarım konusunda güzel adımlar atacağız” dedi.

Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes” etkinliği kapsamında Yusufeli ilçesinde yapılan ağaç dikimine Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece de katıldı.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece ilk önce Yusufeli Kaymakamlığını ziyaret etti. Kaymakamlıktan sonra Yusufeli Belediye Başkanlığını ziyaret eden Bakan Yardımcısı ve beraberindeki heyete Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin Yusufeli taşınma süreci hakkında bilgi verdi ve taleplerini iletti. Buradan fidan dikme etkinliğine katılmak üzere Yusufeli yeni yerleşim yerine hareket edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilen 11 Kasım tarihinde her yıl ülkenin genelinde ağaçlandırma çalışmaları yapılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantı ile katıldığı fidan dikme etkinliğinde Yusufeli’nde 2300 fidan toprak ile buluşturuldu. Artvin il genelinde ise 11 farklı alanda 10.000 fidan dikimi yapıldı. 2021yılı sonuna kadar Artvin’de 169 bin, tüm Türkiye’de ise 252 milyon fidan dikerek Geleceğe Nefes olunacak.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin;” Bakan Yardımcımız Ayşe Ayşin Işıkgece hanımefendiyi Belediyemizde ağırladık. Burada Yusufeli yeni yerleşim yerinde kendilerinin çalışma alanları ile ilgili bilgiler verdik ve taleplerimizi ilettik. İnşallah Bakan Yardımcımız ve Bakanımızın nezdinde Yusufeli yeni yerleşim yerinde tarım konusunda güzel adımlar atacağız. Yusufeli zeytininden üzümüne hurmasından incirine birçok meyveyi bizlere sunan bir coğrafya bizlerde bu güzellikleri gelecek kuşaklara aktarmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu süreçte bizlerden desteklerini esirgemeyen . Milletvekilimiz Erkan Balta’ya ve Valimiz . Yılmaz Doruk’a ilçem adına teşekkürlerimi sunuyorum. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında düzenlenen etkinlik ile ilçemizde bugün 2300 fidan toprak ile buluşturuldu. Yeni ilçemizi yeşillendirmek adına yapılan bu çalışmalar için Artvin Orman Bölge Müdürlüğümüze ayrıca teşekkür ediyorum. Hep söylediğim bir söz var bu hikâyeyi çocuklarımıza miras bırakmayacağız. İnşallah en kısa sürede tüm çalışmalar bitirilecek ve yeni ilçemize taşıyacağız. Dedi.

Düzenlenen etkinliğe; Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Ak Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç, Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Ak Parti Yusufeli İlçe Başkanı İbrahim Alkan, MHP Yusufeli İlçe Başkanı Hüseyin Çakaloğlu, Artvin İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, Artvin Orman Bölge Müdürü M.Sinan Özkaya, Dsi 26. Bölge Müdürü Celal Tokalak, STK’lar, Kurum Amirler, Öğrenciler ve vatandaşların katıldı.

Abdurahman TOSUN