Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Naci İnci atandı

Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne görevden

Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne görevden aldığı Melih Bulu’nun yardımcısı Mehmet Naci İnci’yi atadı. İnci de öğrenciler tarafından protesto edilen bir isim.

 

Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararı ile Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Naci İnci atandı. Karar bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı kararında şu ifadeler yer aldı: “Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Mehmet Naci İNCİ atanmıştır.”

İnci, önceki rektör Melih Bulu görevden alınmadan önce rektör yardımcılığı görevini sürdürüyordu. İnci, Melih Bulu görevden alındıktan sonra ise Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne vekaleten atanmıştı.

“NACİ KAÇ KAÇ KAÇ ÖĞRENCİLER GELİYOR” DİYE PROTESTO EDİLMİŞTİ

Öte yandan İnci de Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri tarafından protesto edilen bir isim. Öğrenciler, İnci’yi daha önce Bulu’nun yardımcısı olarak atanması sonrası, “Naci kaç kaç kaç öğrenciler geliyor” diye protesto etmişti.

SONDAKİKATÜRK