Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP Trabzon Milletvekili Kaya’dan AK Parti iktidarına flaş çağrı

GELİN İHA VE SİHA’LARI

GELİN İHA VE SİHA’LARI
SÜRMENE’DE ÜRETELİM
AK Parti ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’a seslenen Kaya, “İHA ve SİHA’ların üretiminin bir kısmını üzerinde otların büyüdüğü Sürmene Limanı’nda yapalım” dedi
HÜSEYİN TERZİ
CHP Trabzon Milletvekili ve Adayı Ahmet Kaya önemli açıklamalarda bulundu. Bazı AK Partili milletvekili adaylarının ‘CHP iktidara gelirse İHA ve SİHA’ları durduracak’ şeklinde kendilerine iftira attıklarını söyleyen Kaya, sert açıklamalarda yaptı. İHA ve SİHA’ların kendileri milli gurur olduğunu vurgulayan Kaya, “Bazı iktidar partisi milletvekili adaylarının sağda solda yaptıkları konuşmalarda bize birtakım yaftalar yapıyorlar. Bir AKP milletvekili adayı, ‘Millet İttifakı ve Cumhuriyet Halk Partisi iktidara geldiğinde İHA-SİHA’ları durduracak. Bundan rahatsızlar’ demiş. Çok talihsiz açıklama. İftira düzeyinde. Asla kabul etmiyorum. İHA ve SİHA’lar Türkiye’nin ve bizlerin milli gururudur. Bizim iktidarımızda milli savunma sanayimizin yerli olması için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.
GELİN SÜRMENE’DE YAPALIM
Kaya, “İHA’ları, SİHA’ları yapan bizim Sürmeneli hemşehrimiz. Ben kendisiyle gurur duyuyorum. Tebrik ediyorum Onlara bir çağrı yapıyorum. Bizim bir Sürmene Limanımız var. 5 bin kişiye istihdam sağlanacağı söylenen ama üzerinde otların büyüdüğü bir Sürmene Limanımız var ya orada devasa boş alanlarımız var. İHA’ları, SİHA’ları yapan Bayraktar ailesi bu limanda İHA ve SİHA’ların bir kısmını yapacak şekilde fabrika açsınlar. Biz de destek olalım. Trabzon’da işsizliği çözmeye yönelik çok güzel bir olur. Bizim de gururumuzu büyütürler. Bizim iktidarımızda onlara her türlü desteği vereceğim. Bu dediğimin gerçekleşmesi için de Trabzon’da mücadele edeceğim.
GURUMUZA GURUR KATAR
Trabzonlu hemşehrilerinin silaha karşı ayrı bir düşkünlüğü ve yeteneği olduğunu hatırlatan Kaya, sözlerine şöyle devam etti: “Bundan faydalanarak savunma sanayinin önemli bir kolunu da Trabzon’da kurabiliriz diye düşünüyorum. Bu şehrin fabrikaya, üretmeye ihtiyacı var. Uygun alanlarımız ve yetenekli insanlarımız var. Bu gücü birleştirerek ilk adımı da İHA ve SİHA’larla yapabiliriz. Bunun birçok üretim aşaması var. Trabzon’un en önemli sorunu işsizlik. Binlerce işsiz gencimiz var. Geçim sıkıntısı nedeniyle büyükşehirlere gitmek zorunda kalıyorlar. Dediğim gibi bu İHA ve SİHA’ların üretimi için bir kısmını buraya açabilirsek yaklaşık 500 gencimiz oradan ekmek yer. Bu şehirden göçü önleriz. Hem de gururumuza gurur katmış oluruz.”