Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhur İttifakı’nın ortağı Destici’den flaş Kılıçdaroğlu açıklaması

Cumhur İttifakı’nın ortağı olan

Cumhur İttifakı’nın ortağı olan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kılıçdaroğlu’nun yaptığı el hareketi ile ilgili olarak “Kılıçdaroğlu’nun art niyetli olmadığını düşünüyorum” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Maktu olarak devletin tahsil ettiği vergi ve harç miktarlarının, her yıl değerlendirme oranında arttırıldığını belirten Destici, bu sene artışın yüzde 36,20 olarak gerçekleştiğini söyleyerek “Dün Çalışma Bakanlığımız tüm kamu çalışanları için bir refah payı düzenlemesi yapılacağını açıkladı. Bizim bu refah payı düzenlememizdeki ölçümüz işte bu maktu olarak tahsil edilen vergilerdeki oran olmalıdır” dedi.

“Halbuki TÜFE 21,4. Siz, memurunuza, işçinize TÜFE oranında vereceksiniz ama maktu olarak tahsil ettiğiniz vergileri yüzde 36,20 oranında artıracaksınız.” diye konuşan Destici, “Bunu adil bulmuyoruz ve buradaki adaletsizliğin ortadan kaldırılmasını bekliyoruz. Dün Çalışma Bakanlığımız tüm kamu çalışanları için bir refah payı düzenlemesi yapılacağını açıkladı. Bizim bu refah payı düzenlememizdeki ölçümüz işte bu maktu olarak tahsil edilen vergilerdeki oran olmalıdır. Yani en az yüzde 36,20 olmalıdır ki burada adalet sağlanmış olsun” ifadelerini kullandı.