Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GENEL BAŞKAN ALPAY: “TAŞERONA KADRO, BAĞKURLU’YA PRİM İNDİRİMİ, MAHKÛMA AF”

Milliyetçi Sol Parti (MİLLİ SOL) Genel Başkanı Hüseyin Alpay el değiştiren belediyelerde işten çıkarmalar yaşandığını ve taşeron işçilere kadro verilmesi gerektiğini belirterek, esnafın iktidarın verdiği sözleri tutmasını beklediğini söyledi. Alpay kamuoyunda oluşan “af” beklentisinin de 9. Yargı Paketi ile giderilmesi gerektiğinin altını çizdi

Milliyetçi Sol Parti (MİLLİ

“Belediyelerde işten çıkarmalar yaşanıyor”
Milliyetçi Sol Parti Genel Başkanı Hüseyin Alpay Belediyelerin verdiği hizmetlerin tamamına yakınını belediye şirket işçilerinin sağladığını belirterek, buna rağmen belediye şirket işçilerinin kadrolarının olmadığını söyledi. İş güvencesi olmayan belediye şirket işçilerinin gelecek kaygısı taşıdıklarını ifade eden Alpay, Anadolu’da değişen birçok belediyede yaşanan işçi kıyımlarının bunun göstergesi olduğunu öne sürdü.

 

 

 

 

“Taşerona kadro verilerek sorunlar ortadan kalksın”
MİLLİ SOL Genel Başkanı Alpay “El değiştiren belediyelerdeki işçi kıyımlarına son verilmelidir. 2 Nisan 2018’de yürürlüğe giren 696 sayılı KHK ile belediyelerde çalışan kadrosuz taşeron işçiler, belediyelerde kurulan şirketlere aktarılarak belediye şirket işçileri olarak adlandırıldılar. Belediye şirket işçileri taşeron olarak adlandırılırken kadro sözü ile mağdur edildiler. Buna bir son vermenin zamanı gelmiştir” dedi.
“Esnafın ve çiftçinin suçu ne?”
Açıklamasında Bağkur sorununa da değinen Hüseyin Alpay, esnafın hala beklenti içerisinde çözümsüzlüğe bırakıldığını savundu. Verilen sözlerin tutulmasını istediklerini vurgulayan Genel Başkan Hüseyin Alpay, “Ağır ekonomik şartlar altındaki esnaf ve çiftçiler, çok ciddi sıkıntılar içerisindeler. Prim eşitleme sözü yerine getirilsin ki bu kesim biraz nefes alabilsin. Görmezden gelindikçe sorunlar büyüyor. Esnaf ve çitçilerimiz bunu hak etmiyor.” ifadelerini kullandı.
“9. Yargı Paketi’ af beklentilerini karşılamalı”
Son 22 yılda 9 kez “yargı reformu” yapıldığını hatırlatan Hüseyin Alpay, yurttaşların adalete olan inançlarını kaybettiğini iddia etti. Milliyetçi Sol Parti (MİLLİ SOL) Genel Başkanı Hüseyin Alpay açıklamalarında şunları kaydetti: “Türkiye bir an önce adaleti, maliyesi ve sosyal dokusu problemli bir ülke olarak yapısal reformlara yönelmelidir. Af bekleyeni, esnafı ve emeklisiyle bütün bir ülke bunu bekliyor ve yurttaşlarımız her şeyin en iyisini ve güzelini hak ediyor.”