Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hacısalihoğlu: “Emekliye Hak ettiği Zammı Biz Yapacağız!”

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Trabzon

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, emekli maaşları zamları için muhalefetin, TBMM’ye sunduğu teklifin AKP+MHP oylarıyla reddedilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hacısalihoğlu, “Emekliyi mutlu edecek zam bizim çabalarımızla gelecek” dedi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in “Asgari ücret neyse en düşük emekli aylığı da o olmalı” diyerek verdiği kanun teklifi, AKP ve MHP’li vekillerin oylarıyla reddedilince muhalefetten de sert eleştiriler geldi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Trabzon İl Başkanı Hacısalihoğlu iktidara ver yansın etti.

“İktidar Elle Tutulur Bir Maaş Vermeyecekti”

Asgari ücretin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ nun çabalarıyla yükseldiğini belirten Hacısalihoğlu, “Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’ nun TÜİK’ e gitmesi, market fiyatlarına gelen zammı gözler önüne sermesi sayesinde asgari ücret şu an bu ücrette. Yoksa bu iktidar halkı dış güçler, manevi duygular diyerek kandırıp, elle tutulur bir maaş vermeyecekti” dedi.

“Bizim Dediğimize Gelecekler Ve Emekliye Gereken Zammı Yapacaklar”

Aynı istikrarın emekli zamlarıyla ilgili de yapılacağını ifade eden Hacısalihoğlu, “Nasıl ki asgari ücreti nihai sonuca erdirdiysek, emekli maaşını da erdireceğiz. Emeklinin yüzünü güldüreceğiz. Onlar reddedecek biz teklif hazırlayıp, sunacağız. Bizim dediğimize gelecekler ve emekliye gereken zammı yapacaklar. Elbette halk kazanacak, elbette emekli kazanacak, elbette emekçi kazanacak” ifadelerini kullandı.