Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hayallerimize çok yakınız artık!

Pazar ilçesi ile Çayeli

Pazar ilçesi ile Çayeli arasında inşaatı sürdürülen Rize- Artvin Havalimanında son rötuşlar yapılıyor.
Çayeli ilçesi ile Pazar arasında deniz dolgusu üzerinde inşaatına başlanan Rize-Artvin havalimanında sona yaklaşıldı.
Havalimanında çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete ve partililer inşaat firması yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldılar.
AK Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı Rize Havalimanında son kat asfaltlama çalışmalarının yapıldığını belirterek “ 3 bin metre olan pist uzunluğunda çalışmalar son aşamaya geldi. Yolcu giriş ve çıkışlarının yapılacağı alanlarda çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. Havaların iyi gitmesi ile diş alanlardaki çalışmalara ağırlık verildi, bunun yanında kule, savaş uçakları pisti, Sahil Güvenlik helikopter ve uçak pisti çalışmaları tamamlanmak üzere, Hangar çalışmalarında son aşamaya gelindi” dedi.
       Yakında seferler başlayacak
AK Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı açıklamasında “ Ülkemizin en zevkli mimarisine sahip bir havalimanı yapılmakta. Deniz üzerinde ülkemizde ikinci hava alanı, Dünya da ise 3 üncüsü ilimizde yapılmakta. Yılbaşında artık seferler başlayacak, havalimanımız da şu an uçak inebilir, ancak Havalimanında tüm eksiklerin tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.
    Turizme katkısı büyük olacak
Havalimanının 2022 yılında Rize’nin çehresini değiştireceğini belirten Avcı “ Havalimanları turizm için önemli yerler, Rize Havalimanının açılması ile birlikte bölgemizde turizm patlaması bekliyoruz.  Gerek ilimiz ve gerekse Artvin ilinde turizmde büyük bir canlanma olacak” dedi.

ESİN BAYRAK