Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HOPA’DA SUAVİ RÜZGÂRI

    Hayati Akbaş

 

 

Hayati Akbaş

HOPA-1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Hopa Belediyesi ve 1 Mayıs Tertip Komitesi tarafından Suavi konseri düzenlendi. Hopa Kazım Koyuncu Sanat Sahnesi’nde gerçekleşen etkinlikte, Suavi konseri öncesi Borçka Belediyesi Kadın Korosu sahne aldı. Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan da kadın korosuna bağlamasıyla eşlik etti.

SUAVİ RÜZGARI

Borçka Belediyesi Kadın Korosu sonrasında ise Suavi sahneye çıktı. Suavi şarkılarıyla bütün katılımcılara unutulmaz anlar yaşatırken, herkesin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. Suavi’nin şarkılarına yüzlerce insan birlikte eşlik etti. Usta sanatçı, konseri sırasında Hopalı sanatçı Kazım Koyuncu’yu ve birçok aydın insanı anarak şarkılarını onlara armağan etti.

HOPALI EMEKÇİ KADINLAR ADINA ÖRGÜ BEBEĞİ

Hopa Belediyesi adına Suavi’ye Hopa örgü bebeği hediye edildi. Usta öğretici Derya Temel kendi elleriyle hazırladığı ve usta sanatçı Suavi’nin modellediği hediyeyi Hopa Belediyesi adına sanatçıya taktim etti. Usta öğretici Derya Temel, “Bu el emeği göz nuru bebeği bütün Hopalı emekçi kadınlar adına hediye etmek istiyorum” dedi.

“GEL DE FAHRİ HEMŞEHRİ OLMA”

Suavi ise “Hayatımda aldığım en güzel hediyelerden birini alıyorum Hopa’da. Gel de şimdi fahri üye olma. Hopalı emekçi kadınlar adına, çok teşekkür ediyorum. Elinde mikrofon bile var, gerçekten çok güzel, çok mutlu oldum” ifadelerini kullandı. Hopa Belediye Başkanı Utku Cihan ise sahneye çıkarak usta sanatçı Suavi’ye teşekkürlerini iletti.

“TÜM HOPA HALKINA TEŞEKKÜRLER”

Hopa Belediyesi tarafından etkinlik sonrası yayınlanan teşekkür mesajında; “1 Mayıs tertip komitesiyle birlikte düzenlediğimiz Emek ve Dayanışma Günü konserimize katılan Borçka Belediyesi Kadın Korosu’na, bağlamasıyla sesimize ses katan Borçka Belediye Başkanımız Ercan Orhan’a, bizlere unutulmaz anlar yaşatan Suavi’ye ve tüm Hopa halkına çok teşekkürler” ifadelerine yer verildi