Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İTTİFAK SINIRI AŞTI

MHP İstanbul Milletvekili Arzu

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de bir şehit yakınına küfretmesiyle ilgili, “Grup başkanvekilliğinden istifa etmesi yetmez, vekillikten de gitmesi gerekir, İYİ Parti son zamanlarda aldığı tepkilere çirkin saldırılar yapıyor, Bu millet gerçekleri görüyor” dedi.

Partisinin ‘Adım adım 203, İl İl Anadolu’ programı kapsamında Rize‘ye gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, şehit yakınına küfreden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’a tepki gösterdi.

Rize Kültür Park ta partililer ile bir araya gelen MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, MYK üyeleri Yüksel Kolcu, Afşin Birben ve Yavuz Tellioğlu ile birlikte ülkü ocakları başkanı ile ilçe teşkilatları ve partililer ile STK temsilcileri, muhtarlar katıldı.

İlçe ve il başkanının kısa konuşmalarının ardından konuşan İstanbul Milletvekili Arzu Erdem”

Şehit ve gazilerimiz sırtımızdaki vebal diyoruz. Her milletvekilinin o vebali doğru taşıması gerekiyor. Hepsi bizim başımızın tacı. Topraklarımız şehitlerimiz ile nurlanmıştır. Onun için ben özellikle Milliyetçi Hareket Partisi’nin onurlu bir milletvekili olarak yapılanı görmezden gelemeyiz. Bu konuda sadece grup başkanvekilliğinden istifa etmesi yetmez, vekillikten de gitmesi gerekir. Bir şehit yakınına sinkaflı küfürler etmek ve buna ses çıkarmayan bir kadın genel başkan. Ben de bir kadınım, analarımızın gözyaşı dinmiyor. Bu vatan toprakları şehit kanları ile sulanmıştır. Bunu kabul etmemiz imansız. Ne unutacağız ne unutturacağız. Türk milleti de gerekli cevabı verecektir. Tüm analar, tüm kadınlar adına, şehadete ermiş tüm kahramanlarımız adına herkes gerekli cevabı verecektir. Buradaki hassasiyetimiz ortada. Bunu kabul etmemiz asla ve asla mümkün değil. O kendine yakışanı yaptı. Çünkü onların neyin siyasi uzantısı olarak hareket ettiği ortada. Zillet ittifakının içerisinde neyin parçası oldukları ortada. Atatürk posterinin önünde fotoğraf verip, daha sonra Diyarbakır‘da terörist heykelinin önünde fotoğraf veren bir partinin genel başkanıyla birlikteler onlar. CHP ile İP bir arada. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Türk milleti bunu görecek. Her gün kendi yüzleri, kendi şekilleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi de bizim kahramanlarımız, nurlanmışlarımıza yaptılar bunu. Onların yakınlarına yaptılar bunu. Bunu biz affetmeyeceğiz. Affetmemiz de imkansız” ifadelerini kullandı.

Erdem, “Ben Rizeli değilim ama Rizeliyim. Rizelilerin kalbi, gönlü, feraseti o kadar yüksek ki, o kadar güzel ki. Ben Rize’ye geldiğim için o kadar onurluyum. Sıkıntılar olabilir, hepimizin sıkıntıları var. Ben milletvekiliyim, milletvekili olarak diyebilirlerdi, eleştirebilirlerdi. Çıkıp ülkemizin cumhurbaşkanına o tarz benzetmelerde bulunmak ne bir parti genel başkanına ne bir anneye ne bir kadına yakışmaz. Dünya top yekûn saldırı altında ve ülkemiz küresel çeteler tarafından hedef alınmış. Vatanımız bölünmeye çalışıldı, Türk milletine kefen biçilmeye çalışıldı. Bunların karşısında hep birlikte durduk. Rize de başı çekti bu açıdan. Rizelilere nasıl ‘provokatör’ diyebilirsiniz. Buradan çıkmış bir cumhurbaşkanına nasıl öyle bir benzetme yapabilirsiniz.  Siyaset böyle kolay yapılmaz. Siyaset ahlaktır, siyaset etiktir, siyaset onurdur. Sen Türk milletinin temsilcisisin. Türk milleti şehit yakınına küfür eder mi hiç? Bunu kabul edemeyiz” şeklinde konuştu.

Kalyoncu” Beka sorunu devam ediyor”

MHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan Kalyoncu ise ülkede Beka sorununun devam ettiğini belirterek “ Okyanus ötesindeki sümüklü 15 Temmuz darbe girişiminde bulundu, Beka sorunu bitmedi. 2010 Yılında Kuzey Afrika da başlayan Kuzey baharı, orta doğuya geldi, Türkiye ye 2013 yılında Gazı parkı olayları ile başladı. Ardından 15 Temmuz olayları, bugün İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Adana illerinde belediye kadrolarına PKK lilar yerleştirildi. Kavala ve Demirtaş a özgürlük istiyorlar. Şehit ailelerine küfür ediyorlar, bu tip insanların TBMM ne işi yok. Zillet hareketini takıp ederek Beka sorununu görebilirsiniz” dedi.

FİKRET KARABULUT