Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İyidere Lojistik Limanında kontak kapatma eyleminin detayları ortaya çıktı

  İyidere Lojistik Limanına

 

İyidere Lojistik Limanına ağır tonajlı makinelerle yük taşıyan 95 kamyon taşıma ücretlerine zam yapılmaması nedeniyle kontak kapattı.

Haber: Doğancan İlek

1 Haftadır taşıma ücretlerine zam alamadıkları gerekçesiyle 95 kamyon şoförü kontak kapatma eylemi yapıyor. Bu nedenle İyidere Limanı çalışmaları durma noktasına geldi.

Komyon şoförleri Taşeron’dan taşıma ücretlerine zam yapılmadığını iddia ederek zam yapılmaması halinde çalışmayacaklarını ifade ettiler. Ancak edinilen bilgiye göre sorunun Taşeron firma kaynaklığı olmadığı ortaya çıktı.

İkizdere’den İyidere Lojistik Limanı doldurma işi sadece Cengiz İnşaatın tekelinde değil. Cengiz İnşaat ile birlikte 2 Firma daha İyidere Lojistik Limanında söz sahibi. Abdulkadir Kart’ın Sahibi olduğu ASL İnşaat ve İş Adamı Zafer Yıldırım’ın sahibi olduğu Yapı Yapı firmaları.

Geçtiğimiz ay Kamyon şoforlerinin zam talebi ilgililere iletilmiş ve bir toplatı tertip edilmişti. Toplantıya İhale sahibi 3 firmanın katılması bekleniyordu ancak yalnızca Cengiz İnşaat ve ASL inşaat katıldı. ASL inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Abdul Kadir Kart ise sorunun çözümü için bizzat toplantıya katıldı.

YAPI YAPI ADLI FİRMA SORUN ÇIKARTIYOR

Zafer Yıldırım’ın sahibi olduğu yapı yapı adlı firma kamyon şoförlerine verilmesi gereken zammı vermeyi reddediyor. İddiaya göre Yıldırım telefon konuşmasında ” zam mam yok gerekirse inşaat dursun” diyerek getirilen talebi reddediyor. Ayrı zamanda toplantı da arandığından “Ben Kanser hastası oldum ileri düzeydeyim ” diyerek telefonlarını kapatıp bu zam işini reddettiği iddia ediliyor.

ŞOFÖRLER TAŞERONA YÜKLENİYOR

Cengiz İnşaat ASL inşaat ve Yapı Yapı’nın koordinesinde yapılan İyidere Lojistik Limanında Kamyon Şoforleri sorunun taşeron kaynaklı olduğunu söylemiş ve Ercan isimli taşerona yüklenmişti. Ancak Sorunun taşeron tarafından değil Yapı Yapı adlı firma tarafından çözülmesi gerektiği ortaya çıktı.