Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kar yükseklerde etkili

Ülkenin birçok bölgesinde kar

Ülkenin birçok bölgesinde kar yağışı etkili olurken ilimizde yüksek kesimler beyaza büründü, turizm merkezi Ayder’ de kar kalınlığının 30 santime ulaştığı belirtildi.

oğuk havanın ülkemizde etkili olması ile birlikte bazı bölgelerimizde kar yağışının etkili olmasının ardından ilimizde yüksek kesimler kar yağışının etkisi altında kaldı.

Ülke genelinde soğuk havaların etkili olmasının ardından başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi, Batı Karadeniz, Anadolu ve Akdeniz bölgesinin bazı kesimlerinde etkili olan kar yağışının ardından Doğu Karadeniz bölgesinin yüksek kesimleri kar yağışının etkisi altında kaldı.

İlimizde soğuk havanın etkili olması ile birlikte önceki gün sahil kesimlerinde yağışlar devam ederken iç kesimlerde ise kar yağışı etkili oldu.

Turizm merkezlerinden Ayder yaylasında önceki gün başlayan kar yağışı Ayder yaylasının beyaza bürünmesine neden oldu, kar kalınlığının 30 santimetreye ulaştığı Ayder yaylasında kar yağışının devam ettiği belirtildi.

Kar yağışının yüksek kesimlerde devam edeceği belirtilirken Ovit yaylasında etkili olan kar yağışı Ovit yaylasında kar kalınlığının 50 santime ulaşmasına neden oldu.