Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Köylerden inmedik

Rize İl Genel Meclis

Rize İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt köy yollarında çalışmaların devam ettiğini belirterek “ Kar mücadelemiz dışında havaların iyi gitmesi ile birlikte bakım, onarım ve diğer çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Esin BAYRAK

RİZE: İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt kar yağışı sonrasında ekiplerce yapılan müdahale ile köy yollarında sorun kalmadığını söyledi.

İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt kar nedeniyle kapanan köy yollarının tamamının açıldığını belirterek “ Kar yağışı ile birlikte tüm ekiplerimizi seferber ettik, ağırlıklı olarak hasta bulunan köylerimiz oldu, ardından gurup yollarının çalışmalarını yaptık ve şu an tüm köy yollarımız ulaşıma açık, ekiplerimiz gece gün çalışarak sorunsuz bir şekilde 346 köyümüzü ulaşıma açtı” dedi.

Çalışmalara ara vermedik

Rize İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt köy yollarında ki çalışmaları sürdürdüklerini belirterek “ Köy yollarımızda kar nedeniyle ara verdiğimiz çalışmalara yeniden başladık, eksiklerimizi tamamlıyoruz, gurup köy yolu bulunan köylerimizde vatandaşlarımızın yağmurdan korunması için bekleme yerleri çalışmaları devam ediyor, birçok köyümüzde bu duraklardan yaptık ve yapmaya devam edeceğiz, ayrıca Ardeşen ilçemize bağlı Yurtsever, Gündoğan, Şehitlik, Aşağıdurak, Pirinçlik, Bayırcık, Ortaalan, Şenyurt, Eskiarmutluk, Serindere, Yeniyol ve Akdere köylerimizde yapılan durak, yol genişletme, istinat duvarı, menfez, buz yerleştirme, içme suyu deposu, heyelan temizleme, taş duvar ve onarım çalışmaları devam ediyor” dedi.

Yeni projelerle halkın karşısına çıkacağız

İl Genel Meclis başkanı İbrahim Türüt bölgenin coğrafi özellikleri ve doğal ortam nedeniyle bölgede turizme yönelik çalışmalara başlayacaklarını belirterek “ Köylerimizi turizme kazandırmak için bazı proje çalışmalarımız var, bu konuda gerek il genel meclis üyelerimiz, gerek se köy muhtarlarımızın taleplerini değerlendiriyoruz. Köylerimizde ki alt yapı ve diğer çalışmaları tamamlamamız ile birlikte köylerimizi turizme kazandırmayı hedefliyoruz, bu konuda gelecek yıl önemli çalışmalarımız olacak” dedi.