Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Medya dünyası bu iddia ile çalkalanıyor: Reklam amaçlı mı çekildi?

Türkiye bir haftadır Muharrem

Türkiye bir haftadır Muharrem Sarıkaya’nın İHA muhabirini tokatladığı görüntüleri konuştu. Medya kulislerinde ise AKP’li Fatma Şahin’in konuk olduğu programın reklam amaçlı çekildiği öne sürüldü.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’nın Gaziantep’teki çekim esnasında İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Ahmet Demir’e attığı tokat Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşmüştü.

Çıkan görüntülerin ardından kamuoyundan Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’ya tepki gecikmezken Sarıkaya gelen tepkilerin ardından Habertürk Ankara Temsilciği görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

MEDYA BU İDDİA İLE ÇALKALANIYOR

Medya kulislerinde yer alan iddialara göre bu program Gaziantep Belediyesi tarafından Habertürk’e para verilerek çekildi.

Yani, bu bir reklam programıydı.

Kanal, bu reklam haberi için alalacele Muharrem Sarıkaya’yı görevlendirmiş, Ankara’dan Gaziantep’e göndermişti.

Yayın ekibi olarak ise İHA tercih edildi. Medya kulislerine göre, tüm giderler Gaziantep Belediyesi tarafından Habertürk’e yayın öncesinde ödenmişti. Habertürk’te İHA’ya ödemeyi Gaziantep Belediyesi’nden önceden aldığı bu para ile yapmıştı.

Bir haftadır tüm Türkiye Muharrem Sarıkaya’nın tokat görüntüsünü, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’in tepki vermemesini konuşurken, medya dünyası ise bu iddia ile çalkalanıyor.

Odatv, para karşılığı reklam iddiaları taraflara sordu.

İşte o yanıtlar:

İHA NE DEDİ

İHA’nın Gaziantep Bölge Şefi Orhan Akın, yaptığı açıklamada ödemenin belediye tarafından değil Habertürk tarafından yapıldığını ifade etti. Bölge Şefi “ne kadar ödeme aldınız” şeklindeki soruya ise bilmediğini söyledi.

BELEDİYE YALANLADI

Gaziantep Büyükşehir Belediye’sinin basın danışmanı Kayhan Doğan ise Habertürk’e herhangi bir ödeme yapmadıklarını Başkan Şahin’in popülerliğinden dolayı böyle bir şeye gerek duymadıklarını ifade etti.

SARIKAYA KONUŞMADI

Son olarak olayın baş aktörü Muharrem Sarıka’yı aradık. Sarıkaya’ya bir soru sormak istedimizi söyledik. Sarıkaya, müsait olmadığını söyleyerek telefonu kapattı.

Sarıkaya’ya soracağımız sorular şöyleydi:

1- Programın paralı bir çekim olduğunu biliyor muydunuz?
2- Masraflarınızı kim karşıladı?

MİLLİ GAZETE