Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MESUT YILMAZ İSMİ VERİLMELİ

STK ve Siyasi parti

STK ve Siyasi parti başkanları Mesut Yılmaz isminin Havalimanına yakışacağını belirterek “ Ülkeye ve bölgemize olan hizmetlerini unutamayız, Pazar da yapılan havalimanına rahmetli Mesut Yılmaz ismi çok yakışacak” dediler.

Önümüzdeki aylarda hizmete girecek olan Havalimanının ismi konusunda her hangi bir açıklama yapılmazken STK Başkanları ve siyasiler havalimanına Mesut Yılmaz isminin verilmesi konusunda ısrarlarını sürdürüyor.

Pazar ilçesi girişinde yapılan Rize ve Artvin Havalimanına sonlara gelinirken önümüzdeki aylar içinde açılması beklenen ve pist çalışmaları ile yolcu giriş çıkış peronlarındaki çalışmalarda son noktaya gelinmesinin ardından isim konusunda belirsizlikler sürüyor.

Uzun süredir gündemde olan ve Tüm STK başkanları ile Siyasi parti başkanlarının ortak olarak belirlediği isim olan Mesut Yılmaz isminin havalimanına verilmesi konusunda birleşmesinin ardından isim konusunda her hangi bir açıklama yapılmadı.

Siyasi parti ve STK başkanları ile Rize halkı “ Rahmetli Mesut Yılmaz ülkemize ve bölgemize çok sayıda esere imza attı. 25 yıl ülkemizde siyaset yaptı. Her vatandaşa mutlaka dokunuş yaptı. İlimize yapılan her eserde mutlaka imzası vardır. Yapımı süren ve önümüzdeki aylarda hizmete girecek olan Rize-Artvin Havalimanına mutlaka onun ismi verilmeli” denildi.

İsim yakışacak

İl dışında bulunan Rizeliler Dernekleri ile iş adamları ise Rize- Artvin Havalimanına mutlaka Mesut Yılmaz isminin verilmesi gerektiğini belirterek “ Rahmetli Başbakan Rizeli milliyetçisiydi, her Rizeli rahatlıkla kendisine ulaşabilirdi. Ülkeye ve Rize’mize çok sayıda eserleri vardır. Havalimanına ismi çok yakışacak, onu ismi ile yaşatmak bizlerin görevidir. İnanıyoruz ki Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan da havalimanına bu ismi verecektir” dediler.