Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milli Görüş Ruhuyla Türkiye’yi Ayağa kaldıracağız

Saadet Partisi Rize İl

Saadet Partisi Rize İl Divan toplantısında konuşan SP Genel İstişare Kurulu Üyesi Araklı eski Belediye başkanı Ümit İsmail Çebi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kimsenin kırgınlığı olmadığını, sadece Erdoğan’ ın uyguladığı politikaları eleştirdiklerini söyledi

 

 

Saadet Partisi Rize İl Başkanlığı 2021 yılının son İl Divan Toplantısı’nı, İl Başkanlığı’nın Ak-İş Hanı’nın 4. katındaki yeni yerinde gerçekleştirdi. Saadet Patisi Genel İdare Kurulu Üyeleri Ümit Çebi, Hasan Uzun, Kemal Eksilmez ve birçok sivil toplum kuruluşunun başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya partililerin ilgisi yoğundu.

“Tayyip Bey’e şahsi bir kırgınlığımız yok” diyen Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Ümit Çebi, “Milli Görüş teşkilatları en fakir zamanında Tayyip Erdoğan’ın yanındaydı. Fakir zamanında yanında duran insanları kimse düşman belleyemez. Bu teşkilat, hiç tanınmazken Belediye Başkanı seçilebilsin diye kendisini omuzlarında taşıyordu. Seçildiğinde ise aman Milli Görüş belediyesi pis demesinler diye teşkilat mensupları İstanbul’u kendi arabalarıyla temizlemeye giderlerdi. Nereden nereye. Bugün ise yanında, ona karşı sevgiyi kullanıp halkı sömüren bir kitle var. Bu kitle fakire gelince nas, zengine gelince parayı bas politikalarını üretmesine neden oldu. Allah, Tayyip Bey’e tez zamanda özüne dönmesini nasip etsin.” dedi.

Rize’de çoğu il başkanlığının kendine ait yeri yokken Saadet Partisi’nin kendine yer almasını değerlendiren Ümit Çebi, “Biz inanıyoruz ki bizim davamız Allah davasıdır. Allah davası için bir karargâhımız olsun istedik. Hazineden, müteahhitten, rantiyeden bir kuruş almadan, Rizeli mücahit amcalarımızın, teyzelerimizin, kardeşlerimizin dişinden tırnağından artırdıklarıyla, yani helaliyle aldık. Eksiklerini gidermek için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz.” dedi.

“Ruh ayağa kalkmadıkça beden leşe döner.” diyen Çebi. “Bugün bir vali kalkıp da Rize’de inek dağıtıyorum dese halk hemen valiliğe koşturup bundan faydalanmak ister. Cenab-ı Hak bize cenneti vadediyor ama Müslümanlar ona koşmak yerine birileri koşsun diye bekliyor. Allah’ın davası için koşmak bizim görevimizdir. Onla görüşmüş, bunla konuşmuş diye bizleri kötüleyenlere Ebu Cehil’ in kapısına 71 kez giden Peygamberimizi gösterin. Biz davamızı anlatmak, davamıza davet etmek ya da haram düzeni düzeltmek için herkesle görüşeceğiz. Onlar bizi demir gibi eğebileceklerini sanıyorlar ama biz çelik olacağız. Belki kırabilirler ama eğip bükemezler bizi.  Bu Milli Görüş ruhu bizde, bu ruhu tüm Türkiye’de ayağa kaldıracağız inşallah.” diye ekledi.

İLYAS GÜR