Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğrenciler Çanakkale Şehitliğine

İkizdere’de Ortaokul Ve Lise Öğrencileri 100.Yıl Proje Kapsamında Çanakkaleye Gönderildi

İkizdere’de Ortaokul Ve Lise

İsmet Kösoğlu

İkizdere ilçesinde öğrenim gören Ortaokul ve Lise öğrencileri “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Tarihe Yolculuk” projesi ile Ankara-Bursa-Çanakkale gezisine gönderildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Âdem Gündüz öğrencileri uğurlama töreninde yaptığı konuşmada “Cumhuriyetimizin 100. Yılında İkizdere Gençliği Ecdadının izinde Ankara-Bursa-Çanakkale yolunda. Sloganıyla; öğrencilerin sosyal, kültürel ve kişisel gelişimine katkı sağlamak, tarih bilincini geliştirmek amacıyla Sayın Kaymakamımızın himayelerinde bu geziyi tertip ettik. Bakanlığımızın Türkiye Yüzyılı Maarif Modelinde belirtildiği gibi hedefimiz, yalnızca medeniyete uyum sağlayan bir nesil değil, etkin olarak medeniyet kurucusu ve geliştiricisi bilge nesiller yetiştirmek felsefemiz doğrultusunda ahlaklı, erdemli, milleti ve insanlık için iyi, doğru, faydalı ve güzel olanı yapmayı ideal edinmiş nesiller yetiştirmektir.

Tarihi öğretmeliyiz

Proje Sosyal ve Tarihi Sorumluluk anlayışıyla yapılmıştır. Tarihini genç nesillerine öğretmeyen milletler, tarih olmaya mahkûmdur. Çanakkale açık bir tarih müzesidir. Çanakkale ruhunu anlamadan geleceğe yön tayin edilemez. Gençliğimize tarihini, vatan sevgisini ve yeri geldiğinde ne tür fedakârlıklarda bulunmalarının kazandırılması gerekir. Öğrencilerimizin birçoğu kırsal bölgede yaşamakta olup İkizdere’nin ve Rize’nin dışına hiç çıkmamıştır. Bu gezi sayesinde öğrencilerimiz Ankara’da Anıtkabir’i ve TBMM ziyaret edecekler, ardından Bursa ilimizin tarihi yerlerini gördükten sonra Çanakkale’ye ulaşmış olacaklar. Çanakkale ruhunu yaşamış olacaklar.

Bu gezinin düzenlenmesinde öncülük eden Sayın Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze, idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.