Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLARDAN OLUŞAN MÜZİK KOROSUNDAN MUHTEŞEM PERFORMANS

Rize Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi bünyesinde bulunan çocuk ve gençlerimiz arasından oluşan müzik korosu birbirinden güzel şarkılarını izleyiciler için seslendirdi.

Rize Belediyesi Engelsiz Yaşam
Şehrimizde yaşayan özel gereksinimli çocuk ve gençlerimizin gelişimine katkı sunmak, onları topluma kazandırmak için Rize Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan Engelsiz Yaşam Merkezinde eğitim gören özel gereksinimli çocuklarımız almış oldukları atölye derslerinin yanı sıra, müzik eğitimiyle göstermiş oldukları başarıyı sahneye taşıdı.
İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlenen müzik programına Rize Valisi İhsan Selim Baydaş eşi Zeyneb Baydaş, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve eşi Fatma Metin, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Muhittin Aydın Bilsel, Rize Belediyesi Meclis Üyeleri, kurum müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Sahneye tulum eşliğinde forklor gösterisiyle çıkan ve birbirinden güzel şarkıları izleyiciler için seslendiren gençlerimizin sahnesi salonda bulunan izleyiciler tarafından ilgiyle izlendi.
Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin yapmış olduğu selamlama konuşmasında; Rize Belediyesinin ilimize kazandırmış olduğu Engelsiz Yaşam Merkezi ile özel gereksinimli vatandaşlarımızın eğitim, iş ve sosyal hayatta daha aktif rol alabilmeleri için çeşitli atölye çalışmaları düzenliyoruz. Müzik, el sanatları, spor ve meslek edindirme kursları gibi faaliyetlerle onların yeteneklerini geliştirmelerine ve kendilerini ifade etmelerine olanak sağlıyoruz. Böylelikle, bireylerimizin kendi potansiyellerini keşfetmelerine ve toplumla bütünleşmelerine katkıda bulunuyoruz. Özel gereksinimli bireylerimize sunulan hizmetlerin bedensel, duygusal ve akademik olarak destekleyici olması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle, Engelsiz Yaşam Merkezimizde alanında uzman fizyoterapist, psikolojik danışman, sosyal hizmet uzmanları ve özel eğitimciler görev yapıyor. Uzmanlarımız tarafından ön değerlendirmeleri yapılan gençler ve çocuklar uygun oldukları ve tercih ettikleri atölyelere yönlendirilmekteler” dedi.
Müzik dinletisi programı sonunda Rize Valisi İhsan Selim Baydaş ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin salonda bulunan ailelerin anneler gününü kutlayarak çiçek takdiminde bulundular.