Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Pazar’da GSB Yaz spor okulları bugün kortej yürüyüşüyle başladı

Rize’nin Pazar ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığının çocuk ve gençlerin yaz tatillerini iyi değerlendirmeleri amacıyla başlattığı spor okullarında yaz dönemi düzenlenen kortej yürüyüşü ile başladı

Rize’nin Pazar ilçesinde Gençlik

 

Rize’nin Pazar ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığının çocuk ve gençlerin yaz tatillerini iyi değerlendirmeleri amacıyla başlattığı spor okullarında yaz dönemi düzenlenen kortej yürüyüşü ile başladı.

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

5 – 18 Yaş Grubundaki Çocuk ve Gençlerin vakitlerini iyi değerlendirebilmeleri için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘’GSB Spor Okulları’’ kapsamında Mehmet Akit Pirim Kapalı Spor salonu önünden, 15 Temmuz Demokrasi Meydanına kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yürüyüşe Pazar ilçe Kaymakamı Mustafa Akın, Gençlik Spor İlçe Müdürü Halil Kaya, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, öğrenciler, velileri ve vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında güreş ve tekvando Branşlarında gösteriler gerçekleştirildi. Daha sonra spor Branşlarının tanıtıldığı standalar gezildi. Program halat çekme yarışması ardından horon ile son buldu.

 

4 Temmuz GSB Spor okulları yaz okullarının açılış günü olduğunu söyleyen Gençlik ve İlçe Müdürü Halil Kaya yaptığı açıklamada, ‘’ Biz Türkiye’nin her yerinde 81 İl eş zamanlı olarak okullar kapandıktan sonra çocuk ve geçlerimizin ve engelli vatandaşlarımızın faydalanabileceği spor aktiviteleri kursalar açmaktayız. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak ilçemizde de yaklaşık 30 Branşta hem sportif, hem sanat, hem de kültürel anlamda Branşlar açtık.’’ Dedi

30’a yakın aktivitemiz var

Halil Kaya, ‘’ İlçemizdeki tesis sayısının fazlalığı ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak beyefendinin ilçemize yapmış olduğu yatırımlardan dolayı ilçemizde bu anlamda çok geniş bir yelpaze mevcut. Hem gençlik merkezimiz, hem yüzme havuzumuz, hem de spor salonumuzda 30’a yakın aktivitemiz var burada alanında uzman Antrenörler eşliğinde yıl boyu çocuklarımıza basketboldan, hentboldan, yüzmeden ve birçok sanatsal kültürel faaliyetlerden eğitim vermekteyiz. Ben buradan tüm pazarlı vatandaşları spor salonlarına, yüzme havuzlarına bekliyoruz. Kayıtlarımız devam ediyor ve tüm kurslarımız ücretsiz tekrar vurgulamak istiyorum biz çocuklarımız ve gençlerimiz için tüm tesislerimizi açmış onları bekliyor durumdayız.’’ İfadelerine yer verdi.

Spor okullarının faaliyetlerine katılmak isteyenler, Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlüklerinden veya internet sitelerinden ücretsiz kayıt yaptırabiliyor. Temmuzun ilk haftasından başlayıp eylül ayının ilk haftasına dek sürecek yaz spor okullarına tüm il ve ilçelerde geçen yıllarda olduğu gibi yine büyük ilgi bekleniyor.