Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rize Belediyesi’nden Sokak Lambalarına Rize Usulü Çözüm: Kuş Kovucu Çiviler

Rize Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bulunan sokak lambalarının üzerindeki kuşların konmasını engellemek için ilginç bir çözüm üretti. Kuşları yemlemek istemeyen belediye yetkilileri, “kuş kovucu” adını verdikleri çivileri lambaların üzerine yerleştirdi. Ancak, bu çözüm hayvan severler arasında tartışmalara yol açtı.

Rize Belediyesi, 15 Temmuz

 

 

 

HABER: DOĞANCAN İLEK
15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Rize’nin en işlek noktalarından biri olarak biliniyor. Vatandaşlar burada buluşuyor, etkinliklere katılıyor ve kuşların da yoğun bir şekilde bulunduğu bu meydanda zaman geçiriyor. Kuşların lambaların üzerine konarak çevreye dışkı bırakmasını ve rahatsızlık oluşturmasını önlemek amacıyla Rize Belediyesi yetkilileri, kuş kovucu çivileri kullanmaya karar verdi.Ancak, bu çözüm hayvan severler ve bazı vatandaşlar tarafından eleştirildi. Hayvan hakları savunucuları, kuş kovucu çivilerin kuşlara zarar verebileceğini ve onları korkutarak doğal yaşam alanlarından uzaklaştırabileceğini belirtiyor. Kuşların da birer canlı olduğunu ve yaşam haklarına saygı gösterilmesi gerektiğini vurguluyorlar.

 

 

Rize Belediyesi, çivilerin kuşlara zarar vermediğini ve sadece kuşların konmasını engellediğini savunuyor. Ayrıca, bu çözümün diğer bölgelerde de başarılı sonuçlar verdiğini ifade ediyor. Ancak, hayvan severler bu çözümün yerine daha insancıl ve doğa dostu alternatiflerin düşünülmesi gerektiğini dile getiriyor