Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rize Devlet Hastanesinde Hasta Karşılama ve Yönlendirme Ekipleri Oluşturuldu

Rize Devlet Hastanesinde gönüllü personellerden oluşan 10 kişilik “Hasta Taşıma, Karşılama ve Yönlendirme Ekibi” görevlerine başladı.

Rize Devlet Hastanesinde gönüllü

 

 

Ülke genelinde devlet ve üniversite hastanelerinde ilk olma özelliğini taşıyan ve daha önce Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kurulup kısa sürede olumlu görüşler alan “Hasta Taşıma, Karşılama ve Yönlendirme Ekibi” Rize Devlet Hastanesinde de kuruldu.

 

Rize Devlet Hastanesinde kurulan ekip; gelen hastaları güler yüzle karşılıyor, yaşlı, kimsesiz, yardıma muhtaç hastaların tetkik ve tedavi işlemlerinde kendilerine eşlik ederek hızlı bir şekilde yapılmasını sağlıyor, hastane içerisinde vatandaşların randevularına gecikmeden polikliniklerini ulaşmalarında yardımcı oluyorlar.

 

Rize Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Öğt Üyesi Şaban Ergene, yaptığı açıklamada, “Başhekimlik olarak hastalarımıza daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak adına yeni bir adım attık. Hastalarımızın hastanemizde muayene görecekleri poliklinik ve hizmetlere ulaşabilmesini kolaylaştırmak için her biri gönüllü personellerimizden oluşan ‘Hasta Taşıma, Karşılama ve Yönlendirme Ekibi’ oluşturduk.” diye ifade etti.

 

Ergene, “Şuana kadar vatandaşlarımızdan gelen tepkilerin çok olumlu olduğunu ifade edebilirim. Vatandaşlarımızı, Rize insanının o güler yüzü, insanlığı ve şefkati ile karşılıyoruz. Engellilerimizi, yaşlılarımızı hastaneye geldikleri ilk andan itibaren kapıda karşılayıp tedavilerinin sonlanmasına kadar arkadaşlarımız refakat ediyor. İnşallah bu yönde çalışmaların ülke çapında da örnek olmasını ve yaygınlaşmasını diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Uygulamadan hoşnut olduğunu belirten vatandaşımız, “Hastanenin fiziki koşulları nedeniyle zaman zaman poliklinikleri bulamamama gibi sorunlar yaşıyorduk. Hastaneye geldiğimde poliklinik bulamayacağımı düşünerek randevuya geç kalacağıma dair endişeler yaşıyordum fakat şimdi hastaneye girdiğimde güler yüzle karşılanıyorum ve randevularıma geç kalmadan gideceğim yeri tarif ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

 

Engelli bir vatandaşımız ise, “Hastaneye gelmek için minibüsten indiğim andan itibaren beni personel karşıladı ve tedavi sürecim boyunca yanımda bulundu. Önceden belki de gün boyu yapabileceğim işlemleri bu hizmet sayesinde yarım saat içerisinde halledebiliyorum. Bu hizmete bizi kavuşturanlardan Allah razı olsun, Allah bu yüce devletimize zeval vermesin.” dedi.