Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rİze Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Çalışmaları Devam Ediyor

Rize Valiliği, Rize Emniyet İl Müdürlüğünün Rize genelinde yapmış olduğu çalışmalar toplum tarafından taktir topluyor.

Rize Valiliği, Rize Emniyet

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Rize İl Emniyet Müdürlüğünden Kamuoyuna yapılan bilgilendirme duyurusunda;01.01.2023-22.05.2023 tarihleri arasında ilimiz geneli Narkotik Suçlarla Mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda;

Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti, Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ile Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanımını Kolaylaştırmak suçlarından toplamda 258 olayda 290 şüpheliye adli işlem yapılmış olup bu şahıslardan 23’ü tutuklanarak cezaevine sevk edilmiştir.

Ayrıca söz konusu çalışmalar kapsamında; 10 kilo 543 gram Kubar Esrar, 23 gram Toz Esrar, 266 gram Skunk, 326 gram Metamfetamin, 255 gram Sentetik Kannabinoid (Bonzai), 31 Adet Ecstasy Hap, 187 adet Sentetik Ecza, 11 adet Ruhsatsız Tabanca, 46 adet Tabanca Fişeği ele geçirilmiştir.

Madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında yapılan önleyici faaliyetlerde ise; En İyi Narkotik Polisi; Anne, Narkorehber, Narkogençlik, Fotoblok vb. bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri sürdürülmekte olup hâlihazırda 2 noktada toplam 500 el broşürü dağıtılmış, 41 oturumda 1284 kişiye (406 anne ve anne adayı) farkındalık eğitimi gerçekleştirilmiştir. Narkotik suçlarla mücadelemiz gerek operasyon bazlı gerekse önleyici faaliyetler olarak kararlılıkla devam edecektir.