Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rize Valisi Çeber, Hayat Boyu Öğrenme Haftası Programına Katıldı

Vali Kemal Çeber, Rize’de “Hayat Boyu öğrenme Haftası” kapsamında 11 ilçe ve Merkez Halk Eğitim Müdürlüklerinin katılımı ile düzenlenen serginin açılışına katıldı. Rize Ali Metin Kazancı Lisesinde düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Vali Kemal Çeber, Rize’de

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Programda konuşan Vali Çeber, “Halk Eğitimi Merkezlerinde aldıkları eğitimlerle bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirme imkânı bulan vatandaşlarımız el sanatlarıyla birlikte kültürel değerlerimizin yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamaktadır. Halk eğitim kurslarımızla birlikte kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarını gün yüzüne çıkarak, özgün yeni üretimler ile gelenekselliğin ışığında el sanatlarına dönüştüğünü görmekteyiz.

İnsan, hangi yaşta olursa olsun, hayat boyu öğrenmenin bir parçasıdır.  Dolayısıyla hayat boyu öğrenme, her yaştan insana istediği her konuda bilgi edinme, yetenek ve meslek edinme imkânı tanıyan bir öğrenme modelidir. Halk Eğitim Merkezleri sayesinde daha önce çeşitli sebeplerden istediği alanlarda eğitim alamamış vatandaşlarımız, becerilerini mesleğe dönüştürme fırsatı veriyor. Burada bizimde sorumluluklarımız var. Halk Eğitim Merkezlerimizi desteklemeli, buralarda üretilen ürünlerden alarak kursiyerlerimizin ve eğiticilerimizin yapmış oldukları işe verdiğimiz değeri göstermeliyiz.

Sizlerin el emeği ve göz nuru ile ortaya koyduğu ürünler hepimizi gururlandırıyor. Bu serginin hazırlanmasında emeği geçen tüm kursiyerlere, eğitimlerde görev alan öğretmen ve yöneticilere ayrı ayrı teşekkür ediyor, hayat boyu öğrenme haftamızı kutluyorum.” İfadelerini kullandı.
Rize’deki tüm İlçe ve Merkez Halk Eğitimi Merkezlerinin yıl boyunca ürettiği ürünlerin sergilendiği sergiyi gezen Vali Çeber ve beraberindekiler, el emeği göz nuru ürünleri inceledi. Öğretmenler ve kursiyerlerden sergilenen ürünler ile ilgili bilgi alarak, üretmiş oldukları ürünler ve emeklerinden dolayı kendilerini tebrik etti.

Ali Metin Kazancı Rize Lisesi’nde düzenlenen programa; Rize Valisi Kemal Çeber’in yanı sıra, eşi Neslihan Ayan Çeber, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.