Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rize’de 35 Yaşında Hafız Olan İmam Hatip’e Plaket Verildi

Rize Hafızlar Derneği (RİHAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustekim Kaba ve beraberindeki heyet, büyük bir azimle başladığı hafızlığını 35 yaşında tamamlayan Güneysu Gürgen Köyü Aşağı Kangel Camii İmam Hatibi İslam İlancı’ya plaket takdim etti.

Rize Hafızlar Derneği (RİHAD)

Rize Öğretmenevinde yapılan programa, İkizdere Müftüsü Nizamettin Keskin, Rize İHO Müdürü ve Rihad Başkan Yardımcısı Zeki Kuvel, Rize Hafızlar Derneği Başkanı Mustekim Kaba ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Genç Hafızlar katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca açılan Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarılı olarak “Hafızlık Belgesi” almaya hak kazanan İlancı, azmin zaferini bir kez daha gösterdi.

Kendi imkanlarıyla başladığı hafızlık eğitimini tamamlayan 35 yaşındaki İmam İlancı, Rize İl Müftülüğünde düzenlenen 2024 yılı Ocak ayı 1.dönem hafızlık tespit sınavında başarı göstererek “Hafızlık Belgesi”ni almaya hak kazandı.

İki yıllık süre içerisinde hafızlığını tamamladığını ifade eden İlancı, “Hafızlık gibi büyük bir nimete sahip olabilmek çok guru verici. Hafız olduğum, Allah’ın kelamını ezberlemiş olduğum düşüncesi ne zaman aklıma düşerse içim kıpır kıpır oluyor, bedenimi bir heyecan sarıyor. Kur’an’ı ezberleme şerifini bana bahşeden yüce Rabbime hamd ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Rize Hafızlar Derneği Başkanı Mustekim Kaba, İslam İlancı’ya “Teşekkür Plaketi”ni takdim ederek, “Meslektaşımızın kendi kişisel çabalarıyla büyük bir gayret göstererek hafız olması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bizde Rihad ailesi olarak ileri yaşta hafız olan bu kardeşimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

İmam Hatip İslam İlancı’da bu anlamlı plaket için Rize Hafızlar Derneği Yönetim Kuruluna teşekkür etti.