Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rizeli dernek ve vakıflardan Hatay’a Ramazan sofrası

  Hatay Kırıkhan’da bulunan

 

Hatay Kırıkhan’da bulunan Rize Çadır Kentinde Ramazan boyunca iftar ve sahur sofraları İstanbul Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) ve Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği Vakfı (RİDEVA) organizasyonunda hayırsever iş insanları, Rizeli dernek ve vakıfların katkılarıyla kuruluyor.

HABER:ARZU ERBAŞ

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde Rize Valiliği öncülüğünde Rize Belediyesi, Kaymakamlıklar, ilçe ve belde belediyeleri ile sivil toplum kuruluşlarının katkıları ile yapılan Rize Çadır Kenti’ndeki misafirlerin iftar ve sahur sofraları da Rizeliler tarafından kuruluyor. RİDEF ve RİDEVA organizasyonunda hayırsever iş insanları, Rizeli dernek ve vakıflar tarafından afetzedelerin Ramazan boyunca günlük yemek iaşesi karşılanıyor.
Kısa bir süre önce Rize Valisi Kemal Çeber’in de ziyaret ettiği çadırkentte afetzedelerle iftar açan RİDEF Başkanı Hasan Başça ve yönetimi “Büyük bir afet ve acı yaşadık. Bu acıları birlikte sarmaya çalışıyoruz. Bizde Rize olarak, Rizeli iş insanları olarak elimizden gelen desteği veriyoruz.
Hatay Kırıkhan ‘da valiliğimiz öncülüğünde kurulan çadırkentinde kalan afetzedelerimizle Ramazan ayında da birlikte olacağız. İstanbul’daki Rize dernekleri ve vakıfları olarak Ramazan boyunca günlük yemek ihtiyaçlarını karşılayacağız.
El ele verme birlik olma zamanı. Şimdiden
tüm islam aleminin Yaklaşan Kadir gecesi ve Ramazan bayramını tebrik ediyorum” dedi.