Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

RTEÜ’ de Bir Program Daha başarı Belgesi Aldı

Recep Tayyip Erdoğan üniversitesi  Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Finans ve Bankacılık Türkçe lisans programı, Sosyal, Beşeri ve Temel Bilimler Lisans Programları Akreditasyon Derneği (STAR) tarafından akredite edildi.

Recep Tayyip Erdoğan üniversitesi 

 

Finans ve Bankacılık lisans programı 3 yıl akredite edilerek Türkiye’de ilk akredite edilen üç Finans ve Bankacılık bölümünden biri olma başarısını gösterdi.

Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Abdullah Naralan, Yüksekokul Müdür Yardımcısı ve Birim Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Abdulmuttalip Pilatin ve Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Acaray akredite belgesini Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz’a sundu.

Rektör Yılmaz  akredite olan bölümlere  bir yenisinin daha eklenmesinin üniversite açısından sevindirici olduğunu ifade etti.

Akreditasyon, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından belirli bir alanda önceden saptanmış akademik ve bölümlere özgü standartların bir yükseköğretim programı ve yükseköğretim kurumu tarafından karşılanıp karşılanmadığını objektif olarak ölçen değerlendirme ve kalite güvence sürecidir