Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SAHİL YENİDEN CANLANACAK

Rize Belediye Başkanı Rahmi

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin Sahil Dolgusunda devam eden çalışmaların yılbaşında dolgusunun tamamlanacağını belirterek “ 300 dönüm bir dolgu yapıyoruz, burada millet bahçesi yapılacak ve içinde halkımızın dinlenebileceği alanlar olacak, dolgu sonrası çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

Fikret KARABULUT

Sahilde dolgu çalışmalarını sürdüren Rize Belediyesi Çaykur a kadar olan kısmın yılbaşına kadar tamamlayacak.

İtfaiye önünde başlayan ve Çaykur a kadar devam eden Deniz dolgusu çalışmalarının yılbaşına kadar tamamlanacağını ve deniz dolgusundan 300 dönümlük bir alan kazanacaklarını belirten Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin Yılbaşı sonrasında düzenleme çalışmalarının başlayacağını belirterek “ İlimizde Fener ve şehir merkezi sahil dolgusu önünde iki alanda millet bahçesi çalışmalarımız devam ediyor. Her ikisini de gelecek sezona hazırlamak istiyoruz, deniz tahkimatından korunmaları için ayrı bir bariyer çalışmalarımız var, ayrıca Boğaz Mahallesinde olta balıkçılığı yeniden canlandırmak için mendirek çalışmamız var ve fore kazıklarla yaptığımız direklerin üstünü yapacağız, olta balıkçılığı için sahil üzerinde birkaç tane daha mendirek yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Arıtma çalışmaları sürüyor

Şehir merkezinde kurulacak olan arıtma tesisi için çalışmaların Çifte Kavak ta devam ettiğini belirten Başkan Rahmi Metin “ Bu çalışmalarımızda trafiği yormadan yürümek istiyoruz, şehrimizde yoğun bir trafik karmaşası var ve bu karmaşadan en az şekilde sürücülerin zarar görmesini sağlamaya çalışıyoruz. Rize dağ ile deniz arasında sıkışan bir kent ve burada hizmet etmek kolay değil” dedi.

Dere yataklarında çalışma sürüyor

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin aşırı yağışlarla şehrin bazı kesimlerinin sular altında kaldığını belirterek “ Bazı dere yataklarımızı revize ederek bunlar üzerinde setler oluşturup yağmur sularını kontrol altında aldık. Şimdi ise bazı dere yataklarımızda çalışmalarımız devam ediyor. Şehrimizi aşırı yağışlardan kurtarmak istiyoruz” dedi.